"Halklardan Sonra Kudüs Özgürleşecek"

12.06.2012 17:40
Halklardan Sonra Kudüs Özgürleşecek
Raşid El-Ğannuşi, Mısır'da siyasi liderlerle ve cumhurbaşkanı adaylarıyla yaptığı görüşmelerde Filistin davasının boyutlarını ve karşı karşıya olduğu tehditleri ele aldığını söyledi.

Tunus En-Nahda Hareketi lideri Şeyh Raşid El-Ğannuşi, Mısır'da siyasi liderlerle ve cumhurbaşkanı adaylarıyla yaptığı görüşmelerde Filistin davasının boyutlarını ve karşı karşıya olduğu tehditleri ele aldığını söyledi.

El-Ğannuşi, dün akşam (11 Haziran Pazartesi) Kahire'de Adalet ve Hürriyet Partisi üyeleriyle görüşmesinin ardından Filistin Enformasyon Merkezi'ne verdiği demeçte, Müslüman Kardeşler Cemaati Genel Mürşidi, Adalet ve Hürriyet Partisi üyeleri ve cumhurbaşkanı adaylarıyla yaptığı görüşmelerde Filistin davasının görüşmelerin ana gündem maddeleri arasında yer aldığını belirtti.

Raşid El-Ğannuşi, görüşmelerde Filistin davası ve Arap Baharı ülkelerinin rolü konusunda ortak görüşe sahip olduklarının ortaya çıktığını ifade ederek, Arap Baharı ülkelerindeki devrimcilerin halkları özgürlüğüne kavuşturma savaşından sonraki savaşlarının Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı özgürlüğüne kavuşturma savaşı olacağını söyledi.

En-Nahda Hareketi lideri, ümmetin halinin ancak Filistin ile istikrara kavuşabileceğine işaret ederek, Filistin'in ümmetin termometresi ve bedendeki kalp gibi olduğunu ifade etti.

Raşid El-Ğannuşi, Tunus'ta devrim başladığında devrimcilerin "Halk Filistin'i kurtarmak istiyor" sloganları attığını söyledi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim