1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Halkımız ‘İşgal ve Katliam’ı Neden Göremiyor?
Halkımız ‘İşgal ve Katliam’ı Neden Göremiyor?

Halkımız ‘İşgal ve Katliam’ı Neden Göremiyor?

Şerefli ve izzetli bir halk işgal ve katliamlar karşısında asla sessiz kalmaz. Ama işgal ve katliam yalanlarına da asla sazan gibi kanmaz. Meslekleri eşkıyalık ve yalancılık olanların marjinalize olması eşyanın tabiatına en uygun olandır.

A+A-

Kenan Alpay / Haksöz Haber

Saray Gladyosu Cizre’de işgal harekâtı başlattı. Kürt kentlerine işgal saldırıları sürüyor. Zırhlı araçlarla mahallelere saldırı başlatıldı. Binlerce özel harekâtçı, halkı rastgele taradı. Saray’ın kapsamlı katliam planladığı belirtiliyor. Cizre halkı direnişe geçti.” PKK ve HDP’nin yayın organları manşetlerinde koca koca puntolarla ülkede böylesine korkunç ve yıkıcı bir manzara yaşandığında ısrarlılar. Gerçi Doğan ve Fethullahçı medya grupları da Erdoğan-Davutoğlu siyasetini itibarsızlaştırmak adına buna benzer tablolarla okuyucuların karşısına çıkmayı pek seviyorlar.

Çözüm Süreci’nin felç edilmesine ilişkin basit fakat son derece mide bulandırıcı mahiyetteki çirkin hikâyenin devamı niteliğinde anlatılan bu türden kâbus senaryolarının toplumda bir karşılığı var mı acaba? Saray Gladyo kuruyor, Başkanlık sistemine razı olmadığı için halkı toplu bir biçimde cezalandırıyor üstelik bu toplu cezalandırmayı ifşa ettiği için de bağımsız ve muhalif yayın organlarının tepesine çöküyor mu gerçekten de? Bu anlatılanlar bizim ülkemizin ve halkımızın acıklı hikâyesi mi cidden?

Yazının Devamı >>>