1. HABERLER

  2. HABER

  3. Halka Hesap Veremeyenler Taşlarla Gençleri Bize Gönderdi
Halka Hesap Veremeyenler Taşlarla Gençleri Bize Gönderdi

Halka Hesap Veremeyenler Taşlarla Gençleri Bize Gönderdi

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gülaçar, "5 yılda neler yaptıklarını anlatamayanlar, bu halka hesap veremeyenler, taşlarla gençlerimizi bize gönderdiler" dedi.

A+A-

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar, evine ses bombası atılmasına ilişkin, "Bize taşla, bombayla gönderilen gençlerimize sesleniyorum, hiçbir seçim galibiyeti, hiçbir makam ve mevki içinizden tek bir gencin geleceğinden daha kıymetli değildir" dedi.

Gülaçar, Şerefiye Mahallesi Tarlabaşı 1. Sokak'taki evine dün akşam saatlerinde kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce ses bombalı saldırıda bulunulması olayına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

AK Parti il Başkanlığındaki toplantıda, 14 Ocak'ta 6 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonları anımsatan Gülaçar, operasyonlar kapsamında evinde de arama yapıldığını hatırlattı.

Gülaçar, önceki gün esnaf ziyareti sırasında organize olmuş bir grubun sözlü ve taşlı saldırılarına maruz kaldıklarını, dün akşam ise kendine ve bir akrabasına ait iki eve içinde sadece kadın ve çocukların bulunduğu sırada ses bombası atıldığını söyledi.

14 Ocak'taki operasyonla şahsı üzerinden hükümetin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef alınarak yıpratılmak istendiğini vurgulayan Gülaçar, bu olaydan sonra da seçim çalışmalarının sabote edilmesine yönelik girişimlerle karşılaştıklarını ifade etti.

Gülaçar, kendisine ve partilerine yönelik yapılan saldırılarla ilgili şunları kaydetti:

''Peki bunlar neden yapıldı? Çünkü bizler ziyaretlerimizin en başında, 'girilemeyen mahalle, çalınamayan kapı' diye tabir edilen yerlere gittik. Ayrım yapmadan insanımızın sıkıntısını ve isteklerini dinledik. Dertleriyle hemhal olduk. Bizler Van halkının sesi olarak 'Van bu hali hak etmiyor' dedik. 'Nerede hizmet, hani belediyecilik' dedik. Bizler Van halkının özlem duyduğu günlerin müjdesini verdik. Adil ve dürüst bir yönetimin sözünü verdik. 'Dört gözle beklenen hizmetleri yapmanın zamanı geldi' dedik. Birileri bundan rahatsız oldu. Hem de çok rahatsız olmuşlar ki  2 günde 2 ayrı saldırıya maruz kaldık. 5 yılda neler yaptıklarını anlatamayanlar, bu halka hesap veremeyenler, taşlarla gençlerimizi bize gönderdiler. Daha da ileri giderek kadınlarımızın ve çocuklarımızın bulunduğu evlerin önüne ses bombası attılar."

"Bu oyunların amacı, gündemi değiştirmektir"

"Öncelikle bize taşla, bombayla gönderilen gençlerimize sesleniyorum, hiçbir seçim galibiyeti, hiçbir makam ve mevki, içinizden tek bir gencin geleceğinden daha kıymetli değildir" diyen Gülaçar, şöyle devam etti:

"Dün nasıl ayrım yapmadan tüm halkın iyi gününde ve kötü gününde yanında olduysak, bugün hiç bir ayrım yapmadan, hiç bir endişe duymadan her kapıya gidiyorsak, yarın da herkese hak ettiği hizmeti götüreceğimize söz veriyoruz. Çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu olaylar korkutmak, sindirmek ve attığımız adımlardan vazgeçirmek için hazırlanıyor. Fakat bilinmelidir ki 'korkaklıkta ar, ilerlemekte şeref vardır. İnsan korkaklıkla kaderden kurtulamaz.'

Yıllarca izlediğimiz bir tablo vardı. Birileri devletin zulmünden, baskısından, verilmeyen haklardan bahsediyordu. Zulüm inkar edilemez bir gerçek olarak önümüzde duruyordu. Yıllarca iktidarların zulmünden şikayetçi olanların belediyeyi ele geçirdikleri ilk fırsatta zalimleşmeleri çok üzücü bir durumdur. Mazlumun zalimle rol değişmesinden daha acı bir durum yoktur. Bizi sevindiren tek şey ise halkımızın bu kirli oyunların farkında olması ve her geçen gün desteklerini, dualarını artırmalarıdır. Bu oyunların amacı gündemi değiştirmektir, bizleri farklı mecralara çekmektir. Ancak biz Allah'ın izniyle ve halkımızın desteğiyle bu oyuna gelmeyeceğiz. Gündemimiz belli, 'inadına barış, inadına kardeşlik' diyoruz"

"Gençlerimiz hiçbir provokasyona, kışkırtmaya gelmesin"

Gülaçar, Van'ın hak ettiği adil bir yönetime ve büyük hizmetlere kavuşma vaktinin geldiğini ve 30 Mart'ta da Allah'ın izniyle hedeflerine ulaşacaklarını anlatan Gülaçar, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bize atılan her taş sadece bizi değil çözüm sürecini de yaralar. Buradan bir kez daha herkesi sağduyuya ve aklıselime davet ediyoruz. Gençlerimiz hiçbir provokasyona, kışkırtmaya gelmesin. İnşallah Bu seçim sürecini barış, kardeşlik ve huzur içinde noktalayacağız. Bizleri hiç yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza, Van halkına, Türkiye'nin dört bir tarafından telefon ve sosyal medya aracılığıyla destek olan kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz."

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum