1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “Halk Filistin Direnişini Kucakladığını Gösterdi”
“Halk Filistin Direnişini Kucakladığını Gösterdi”

“Halk Filistin Direnişini Kucakladığını Gösterdi”

Filistin konusunda uzman olduğu söylenen Husam Şakir, Filistin halkının, tünel çökmesi sonucu hayatını kaybeden 7 Kassam mücahidinin cenaze törenine gösterdiği ilgi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Filistin konusunda uzman olduğu söylenen Husam Şakir, Filistin toplumunun tünel çökmesi sonucu hayatını kaybeden 7 Kassam mücahidine karşı gösterdiği olumlu tepkiyle, halkın direnişe sahip çıktığını ve onu kucakladığını gösterdiğini belirterek, tablo acı da olsa bununla çok önemli mesajlar verildiğini söyledi.

Şakir konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Filistin halkı bu olayla birlikte çok diri ve canlı bir şekilde verdiği tepkiyle yerin altında yapılan bu tünellerin basit savunma ve saldırı tünelleri olmadığını, bunları Filistin halkıyla direnişinin bir kazanımı olarak gördüğünü ortaya koydu.” dedi.

Şakir, halkın direnişle olan manevî, kültürel ve organik bağlarının sahadaki seçenekleri kendi seçenekleri hâline getirdiğini dile getirdi.

Şakir yaptığı açıklamanın devamında, çöken tünelde hayatını kaybeden gençlerin aynı toplumun çocukları olduğunu, çocuğu veya yakınıyla ilgilenen birinin aynı zamanda direnişle de ilgilenmiş olduğunu hatırlatarak, halkın bu kadar içten ve diri bir şekilde direnişi kucaklamasının da bu nedenle olduğunu kaydetti.

Üç gün önce çöken bir tünelde hayatını kaybeden mücahidler 28 Ocak günü cuma namazından sonra Gazze’de defnedilirken, basın yayın organları çeyrek milyon insanın cenaze törenine katıldığını ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT