1. HABERLER

  2. HABER

  3. Halk: Başörtüye Evet, Ergenekon'a Hayır!
Halk: Başörtüye Evet, Ergenekona Hayır!

Halk: Başörtüye Evet, Ergenekon'a Hayır!

Metropoll, 31 ilde 1532 kişi ile anket yaptı: Halkın büyük bir çoğunluğu başörtülü vekil görmek istiyor ama Ergenekon sanıklarını vekil olarak görmek istemiyor.

26 Mart 2011 Cumartesi 11:27A+A-

Metropoll Kamuoyu Araştırma şirketi, Mart ayında gerçekleştirdiği 'Seçime Giderken Türkiye' isimli kamuoyu araştırma çalışmasının II. Bölümünü yayınladı.

Bu araştırmanın temel amacı, 2011 genel seçimlerine doğru toplumun siyasal tercihlerini tespit etmek ve aynı zamanda gündeme ilişkin bazı konularda talep ve tepkilerini analiz etmektir.

Araştırma; Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Ordu, Samsun, Trabzon, Van, Zonguldak ve Osmaniye'yi içeren 31 ilin merkez ilçe/ilçeleri, diğer ilçeler ve köylerinde 16-19 Mart 2011 tarihleri arasında toplam 1532 kişi ile yapıldı.

BAŞÖRTÜLÜ VEKİL İSTER MİSİNİZ?

ERGENEKON SANIKLARI MİLLETVEKİLİ OLSUN MU?

PARTİLERİN SON OY ORANLARI

Bugün seçim olsa sorusuna ise seçmenler şu şekilde cevap verdi: Yüzde 38'i AK Parti'ye, yüzde 21.6'sı CHP'ye, yüzde 9.2'si MHP'ye, yüzde 5.2'si BDP'ye...

Bu değerlerle Ocak 2011 araştırma sonuçlarını karşılaştırıldığında AK Parti ve BDP oylarında bir değişmenin olmadığı ancak CHP oylarında 3.9 puanlık, MHP oylarında ise 2.3 puanlık bir düşüş olduğu gözleniyor.

HABERE YORUM KAT