Halid Meşal’den FKÖ Açıklaması

13.02.2013 13:13
Halid Meşal’den FKÖ Açıklaması
Meşal, FFKÖ'de yer almayı ganimet olarak değil, ulusal haklar ve Filistin'in zaruretleri arasında gördüklerini belirtti.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Hamas Hareketi'nin Filistin'de birlik ve bütünlüğü sağlayacak gerçek bir siyasi ortaklık istediğini söyledi.

Hamas'ın hiç kimseyle koltuk kavgası içinde olmadığını ve hiç kimseyi dışlama gibi bir niyeti bulunmadığını ifade eden Meşal, hiç kimsenin de Hamas'ı dışlamasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

Meşal, Filistin Enformasyon Merkezi'ne verdiği röportajda, Filistin Kurtuluş Örgütü'nde yer almayı ganimet olarak görmediklerini, bilakis ulusal haklar ve Filistin'in zaruretleri arasında gördüklerini belirtti.

Hamas Hareketi'nin uzlaşının tek bir paket halinde ele alınması ve dosyalarda ilerlemenin birbirine paralel bir şekilde gerçekleştirilmesi konusunda ısrar ettiğini kaydeden Meşal, Hamas'ın uzlaşının başarılı olmasını ve pratikte uygulanmasını istediğini söyledi.

Uzlaşıyla ilgili hazırlıkların tamamlanıp tam anlamıyla uygulanarak ortamın uygun hale gelmesi halinde seçim tarihinin ve hükümetin teşkilinin konuşulacağını belirten Meşal, gerek Filistin Özerk Yönetimi ve gerekse Filistin Kurtuluş Örgütü konusunda Hamas'ın diğer gruplar gibi sandıktan çıkacak sonuçlara bağlı kalacağını ifade etti.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim