Halid Meşal: Gazze Yakında Kuşatmayı Kıracaktır

09.07.2016 18:25
Halid Meşal: Gazze Yakında Kuşatmayı Kıracaktır
İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal, Gazze kuşatmasının yakında tamamıyla kalkacağını belirterek, kuşatmanın kalkması için Türkiye ve Katar’ın ortaya koydukları çabaları takdir ettiklerini söyledi.

Hamas lideri Meşal, Hamas hareketinin Ramazan Bayramı münasebetiyle Gazze’nin En-Nuseyrat Mülteci Kampında “Uhuvvet ve Muhabbet” adıyla düzenlediği ve birçok Hamas liderinin katıldığı bayramlaşma etkinliğine telefonla katılarak “Gazze yakın ve uzak olanlardan zulüm ve düşmanlık görüyor. Ancak buna rağmen asaletini ve büyük bağlılığını ortaya koydu. Kuşatmayı yarmayı başardı, direniş olarak destan yazdı, ard arda dayatılan savaşlarda üstün geldi” dedi.

Gazze halkına seslenen Meşal “kuşatmayı kırma ve kaldırma müjdeleri ard arda gelmektedir. Katar ve Türkiyeli kardeşler bu hususta önemli mesafeler kat ettiler. Ümmet, kendi yaralarıyla uğraşsa da sizi unutmayacaktır. Filistin hep merkezi noktada kalacaktır” ifadesini kullandı. 

Projesi savaş değil özgürlük olan Hamas liderlerinin yeni savaşlara çekilemeye izin vermeyeceklerini belirten Meşal, Gazze’nin sabır ve birlik konusunda güçlü bir tablo gösterdiğini sözlerine ekledi.

Etiketler: , ,
 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim