1. HABERLER

  2. HABER

  3. Haliç Köprüsü Trafiğe Açıldı
Haliç Köprüsü Trafiğe Açıldı

Haliç Köprüsü Trafiğe Açıldı

Bakıma alınması trafik yoğunluğuna sebep olan Haliç Köprüsü, belirlenenden 9 gün önce açılarak sürücüleri rahatlattı.

A+A-

Bakıma alınması trafik yoğunluğuna sebep olan Haliç Köprüsü, belirlenenden 9 gün önce açılarak sürücüleri rahatlattı. Okullar açılmadan önce bakım ve onarımı biten köprü, İstanbul'un yollardaki yoğunluğunu hafifletecek.

Bakım çalışmalarının sona ermesiyle köprüde açılış için hazırlıklar kapsamında, yol şerit çizgileri çizildi, bakım nedeniyle kullanılmayan otobüs durakları onarıldı.

Haliç Köprüsü'ndeki bakım çalışmaları 18 Haziran'da başlamıştı. 81 gün süren bakım çalışmaları, planlanandan 9 gün önce tamamlanırken, köprü bakımının 20 milyon liraya mal olduğu bildirildi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım,yaptığı açıklamada, özellikle eğitim-öğretim dönemi başlamadan önce Haliç Köprüsü'nü trafiğe açmak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, şunları kaydetmişti:

'Müteahhit firmaların ve Karayolları çalışanlarının özverili çalışmaları sonucu, okullar açılmadan önce bakım çalışmalarını tamamlayarak köprüyü hizmete açıyoruz. Böylece okulların açılmasıyla o bölgede trafikte yaşanacak sorunların da önüne geçmiş oluyoruz.'

Köprünün Okmeydanı- Edirnekapı istikametinde orta yolda yapılan bakım çalışmaları temmuz ayı sonunda tamamlanmış, Edirnekapı- Okmeydanı istikametindeki orta şerit ise geçen ayın başında bakım için ulaşıma kapatılmıştı. İki etap çalışmanın yapıldığı köprüde, kuzey yol çalışması tamamlanarak güney yol çalışması başlamıştı.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT