1. HABERLER

  2. HABER

  3. Halep'te Öldürülen Şoförün TIR'ı Getirildi
Halepte Öldürülen Şoförün TIRı Getirildi

Halep'te Öldürülen Şoförün TIR'ı Getirildi

Esed lobisinin "Hayır Baas askerleri öldürmüş olamaz; muhalifler öldürmüştür!" dedikleri Türkiyeli şoförün TIR'ı getirildi.

A+A-

Suriye'de şoförü öldürülen Türkiyeli şoförün TIR'ını kurşunlayıp yükünü yağmalamışlar. İşte TRT'de yer alan haberin detayları:

Hasan Koçak´ın TIR'ı Halep yakınlarında kurşunlandı. Koçak, şarampole yuvarlanan TIR'da hayatını kaybetti. Günler sonra Türkiye´ye getirilen araç yaşanan vahşeti özetliyordu.

TIR'ın Durumu Her Şeyi Anlatıyor

15 Mart'ta, Halep yakınlarında meydana gelen olayda hayatını kaybeden Koçak'a ait TIR, oğlu Ahmet Koçak tarafından olay yerinden alındı.

Kaza nedeniyle kullanılamaz hale gelen TIR çekici yardımıyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye getirilerek, güvenlik güçleri tarafından incelemeye alındı. İncelemenin ardından araç Antakya’da bulunan bir hurdacıya teslim edildi.

Basının hurdacıda görüntülediği iki parça halindeki TIR'da çok sayıda kurşun izi olduğu belirlendi. Aracın lastiğinde ve dorsesinde kurşun izlerinin oldukça fazla olduğu ve izlerin L harfi oluşturduğu görülürken, içerisinde 1 litre mazot bulunmayan ve paramparça olan depo için de vergi alındığı iddia edildi.

Aracı almak için yaklaşık iki haftadır uğraştıklarını ve oldukça yüklü miktarda rüşvet ödeyerek araçlarını yurda getirebildiklerini söyleyen TIR şoförünün oğlu Coşkun Koçak; “Oraya gittiğimizde 4 bin dolarlık yükün çalındığına dair bir ücret ödettiler bize. Aracın yakıt deposu da zaten patlamış, 900 dolar da ona ayrı bir ceza yatırdık.” dedi.

Olayın sadece trafik kazası olmadığını savunan Coşkun Koçak; “Kurşun izleri gösteriyor, arkadan taranmaya başlamış, sıkıştırmışlar, durmamış ama aracın tekerine sıkmışlar. Aracın tekeri patlayınca hakimiyeti kaybetmiş ve şarampole yuvarlanmış. Aynı zamanda kendisi de vurulmuş ve kendini kaybedince kaza olmuş.” şeklinde konuştu.

Kendisine orada olayın tamamen kaza olduğuna dair bir kağıt imzalatıldığını aktaran Koçak sözlerini şöyle sürdürdü: “Orada savcı ve hakimi olay yerine getirdik. Bize olay medyaya yansımayacak diye yemin ettirdiler, kaza süsü verdiler. Aracımız parçalandı, malımız çalındı, aynı zamanda babamız öldürülüyor, bize yardım edeceklerine hep böyle zorluk çıkardılar, 10 bin dolar para verdik sırf aracı getirebilmek için. Suriye’ye asla bir daha gitmeyi düşünmüyorum."

(TRT, Cihan)

HABERE YORUM KAT