Halep’te Mücahidler Esed Mevzilerini Vuruyor

18.02.2015 19:03
Halep’te Mücahidler Esed Mevzilerini Vuruyor
Şam’ın Duma, Dera’nın Kuneytra ve Halep’e bağlı Handarat-Sifet cephelerinde son günlerde saldırılarını artıran Esed güçleri hava destekli saldırılarında büyük kayıplar vermeye devam ediyor.

Yılmaz Bilgen / Haksöz Haber

Şam’ın Duma, Dera’nın Kuneytra ve Halep’e bağlı Handarat-Sifet cephelerinde son günlerde saldırılarını artıran Esed güçleri hava destekli saldırılarında büyük kayıplar vermeye devam ediyor.

Dera ve Şam’ın banliyölerinde son 3 günde 300’ün üzerinde kayıp veren Esed Rejiminin, Halep bölgesinde başlattığı saldırılar sonucu Mellah, Ridyen ve Harededniyen cephelerinde yaşanan şiddetli çatışmalardan sonra 215 askeri öldürüldü.

17 Şubat Salı sabahı Halep merkeze 8 kilometre mesafede bulunan Ridyen Köyüne sızan Hizbullah milisleri köyde bulunan 21 sivili boğazlarını keserek infaz etti. Akşam saatlerinde köyü yeniden ele geçiren direniş güçleri, infaz edilenler arasında aynı aileye mensup 13-17 yaşlarında çocuklarında bulunduğunu belirtiyorlar.

Katledilen Sivillerin İntikamı Alınacak

Halep çevresinde şiddetli çatışmalar devam ederken Halep’in  etkin gruplarından Ebu Amara Tugayları merkezde bulunan Rejim mevzilerine yönelik yeni saldırı başlattıklarını duyurdu. Hava Ceviyye ve Ramuse’de bulunan ordu birliklerini havan topları ile vurduklarını belirten Ebu Amara Tugayı Komutanı Ebu Bekir, Duma’da ve Halep’te katledilen sivillerin intikamını alacaklarını söyledi.

Mellah Köyü Özgürleştirildi

Halep’i kuşatma operasyonu kapsamında Esed Ordusu tarafından ele geçirilen stratejik öneme sahip Mellah köyü dün akşam saatlerinde yeniden özgürleştirildi. Köyde çoğunluğu Hizbullah milisi 150 kişi etkisiz hale getirildi.

Halep Zor Durumda

Kış şartlarının bastırması ile birlikte su, ekmek sıkıntısı çekilen ve sağlık ihtiyaçlarının giderilemediği Halep’te kuşatma riskinden dolayı yardım faaliyetleri de durma noktasına geldi. Kuşatmanın başarılı olması durumunda çağın en büyük felaketlerinden birisinin yaşanma riski bulunan Halep’te halen 1 milyondan fazla sivil yaşıyor.

Etiketler: ,
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim