1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Halep'te IŞİD ile Nusra-Ahrar Arasında Şiddetli Çatışmalar
Halep'te IŞİD ile Nusra-Ahrar Arasında Şiddetli Çatışmalar

Halep'te IŞİD ile Nusra-Ahrar Arasında Şiddetli Çatışmalar

Muhalif güçlerin Kuzey Halep'te IŞİD'e karşı başlattığı operasyon devam ediyor. Taraflar birbirlerine üstünlük kuramazken, bazı yerleşim yerlerinde gün içinde hakimiyet değişiyor.

A+A-

Kuzey Halep'te muhalif güçlerin IŞİD'e karşı başlattığı saldırı harekatı devam ediyor. Bugün muhalifler saldırırken IŞİD'in ilerleme kaydettiği görüldü. IŞİD, saldırıyı karşılayarak taarruz pozisyona geçti ve Marea kasabası yakınındaki Tilalyan köyünü ele geçirdi. Diğer bölgelerden gelen takviyeler ile Tilalyan köyünün tekrar muhaliflerin eline geçtiği öğrenildi. 

Marea, Azez şehrinden sonra Kuzey Halep'te muhaliflerin önemli üs merkezlerinden birini oluşturuyor. Marea'nın kaybedilmesi, muhaliflerin Kuzey Halep'te oldukça dar bir alana hapsolması ve bölgedeki varlığının ciddi oranda tehlikeye girmesi manasına geliyor. 

Ahrar'uş Şam, önceki gün Hırbe ve Dudyan köylerini IŞİD'den geri almıştı. Savaşta avantajın anlık olarak değiştiği ve koalisyon güçlerinin savaşa aktif olarak dahil olmadığı gözlemleniyor.

Nusret Cephesi, çatışmalar öncesi Kuzey Halep bölgesini tamamen terk etmiş ve bunun sebeplerini açıklayan bir bildiri yayınlamıştı. Fakat Nusret Cephesi resmi hesabı Tilalyan'ın IŞİD'den geri alındığını duyurdu. Açıklama Nusret Cephesi'nin de bölgede savaşta var olduğu yorumlarına neden oldu.

ÖSO kamerasından çatışmalar:

Tilalyan'a destek için gelen birlikler:

Kaynak : İncanews

HABERE YORUM KAT