1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Halep'te Direnişçiler İle PYD Güçleri Arasında Çatışma
Halep'te Direnişçiler İle PYD Güçleri Arasında Çatışma

Halep'te Direnişçiler İle PYD Güçleri Arasında Çatışma

Suriye'de Halep'in Fethi Operasyon Merkezi'ne bağlı birlikler, Halep'in Şeyh Maksud Mahallesi'ndeki PYD güçlerine anlaşmaları ihlal ettiği gerekçesiyle saldırdı.

A+A-

Suriye'de, Halep'in Fethi Operasyon Merkezi'ne bağlı birliklerin, Halep'in Şeyh Maksud Mahallesi'ndeki PYD güçlerine anlaşmaları ihlal ettiği gerekçesiyle roketlerle saldırdığı bildirildi.

Halep'teki yerel kaynaklar AA muhabirine yaptığı açıklamada, PYD güçlerinin Şeyh Maksud Mahallesi yakınlarından geçen Kastello yolunda sivil araçlara ateş açması nedeniyle muhaliflerin PYD güçlerine karşılık verdiğini belirtti. 

Kaynaklar, ''Halep'in Fethi Operasyon Merkezi ile Şeyh Maksud'daki PYD güçleri arasında bölgeyle ilgili bir dizi anlaşma yapılmıştı. Bu anlaşmalarda PYD güçleri Kastello yolundaki sivil ve askeri araçlara saldırmayacak. Şeyh Maksud'da da rejim tarafına bir geçiş koridoru açmayacaktı'' ifadesini kullandı.

Sivil araçlara yapılan saldırıda ölü ve yaralıların olduğunu ifade eden kaynaklar, "PYD güçleri, rejim ve koalisyon güçlerini arkasına alarak Şeyh Maksud'da muhalifleri tutukladı. Rejim için geçiş koridor açmaya kalktı. Bundan dolayı muhalifler de PYD güçlerine saldırdı'' sözlerine yer verdi.

Bu arada, Halep'in Fethi Operasyon Merkezi'nin saha komutanlarından Ebu Abdurrahman, ''PYD güçleri Suriye'de devrimin başlangıcından bu yana din ve Müslüman Kürtlerle mücadele etti. Biz bir halkız, aynı ümmetiz'' dedi. 

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT