1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Halep'te 56 Rejim Askeri Öldürüldü
Halep'te 56 Rejim Askeri Öldürüldü

Halep'te 56 Rejim Askeri Öldürüldü

Suriyeli direnişçilerin, rejimin kuşatması altındaki bölgelere ulaşmak için Halep'in güneyinde başlattığı operasyonda 1 köy, 4 tepe, 3 tank ve 1 füze birliğinin kontrolünü ele geçirdiği, kentin güneyindeki çatışmalarda da 56 rejim askeri öldürüldü.

A+A-

Fetih Ordusu'nun saha komutanlarından Ahmed Musa, Fetih Ordusu'nun (Ceyş el-Fetih) rejim güçlerinin kuşatması altındaki bölgelerin ablukasını kırmak için başlattığı ve ''Halep kuşatmasını kırma'' adı verilen operasyonda 1 köy, 4 tepe, 3 tank ve 1 füze birliğinin kontrolünün sağlandığını belirterek kentin güneyindeki çatışmalarda 56 rejim askerinin öldürüldüğünü, 2 tank, 1 kepçe, üzeri makineli tüfekli 16 aracın imha edildiğini kaydetti.

Direnişçilerin kentin güneyindeki birçok noktadan operasyona başladığına işaret eden Musa, ''Rejimin kuşatması kırılana kadar operasyonlarımız devam edecek. Bölgede tüm ağır silahlarımızla Esed güçlerine saldırıyoruz'' dedi.

Saldırıları engellemek için lastik yaktılar'

Bu arada Halep'teki yerel medya aktivistlerinden Yasir Ebu Ammar, direnişçilerin kentin güneyindeki ilerleyişine destek vermek için halkın, Rusya ve rejime ait savaş uçaklarının saldırılarını engellemek amacıyla lastik yaktığını söyledi. Dumanla kaplandığı için bölgenin savaş uçaklarının saldırılarına maruz kalmadığının altını çizen Ammar, ''Halep'in güneyindeki operasyonun başlamasıyla direnişçilerin kontrolündeki bölgelerdeki camilerden sela verildi'' ifadesini kullandı.

Rejim güçlerinin bu ay kentin kuzeyindeki direnişçilerin tek çıkış noktası olan Kastillo yolunun kontrolünü sağlaması üzerine muhalif bölgeler kuşatma altına girmişti.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT