1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Halep'e "Vakum Bombalı" Saldırı
Halep'e "Vakum Bombalı" Saldırı

Halep'e "Vakum Bombalı" Saldırı

Esed güçlerinin Halep'in kuzeyinde direnişçilerin denetimindeki Anadan beldesine düzenlediği "vakum bombalı" saldırıda 9 kişinin öldüğü bildirildi.

A+A-

AA muhabirinin hastane kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Esed güçlerine ait savaş uçağı, muhaliflerin denetimindeki Anadan'ın ana caddesine "vakum bombalı" saldırı düzenledi. Olayda aralarında çocukların da bulunduğu 9 kişi yaşamını yitirdi, 13 kişi yaralandı.

Bölgedeki aktivistlerden Ebu Bişir, hava saldırısında çok sayıda evin yıkıldığını ve aracın tahrip olduğunu da ifade etti.

"Esed güçleri Anadan'daki ana caddeye saldırdı. Buradaki pazar yeri ile birçok dükkan yerler bir oldu. Bazı iş yerlerinde yangın çıktı" diyen  Ebu Bişir, ilçedeki sivil savunma ekipleri ile itfaiyenin yıkılan ve yanan araçlarda ölü ve yaralıları çıkardığını aktardı.

Saldırıda yaşamını yitirenlerin hepsinin sivil olduğunu dile getiren Ebu Bişir, Esed güçlerine ait savaş uçaklarının birkaç günden bu yana bölgeye "vakum bombasıyla" saldırdığına değinerek, "Esed güçleri en sonunda Anadan'da bir sivil katliamı gerçekleştirdi" diye konuştu.

İlçede yaralananların sahra hastanelerine kaldırıldığına ve durumu ağır olanlarının ise Türkiye'deki hastanelere gönderildiğini belirten Ebu Bişir, "İlçede saldırı bölgesinde can pazarı yaşandı. Halk, ölü ve yaralı sayının fazla olmasında dolayı ne yapacağını bilemedi" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT