1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Halep Yıkılırken, Keyhan'ın Zafer Çığlığı
Halep Yıkılırken, Keyhanın Zafer Çığlığı

Halep Yıkılırken, Keyhan'ın Zafer Çığlığı

Suriye’de Müslümanlar Baas rejimine karşı cihad ederken İran’ın yarı resmi gazetesi Keyhan sevinç çığlıklarıyla bugünkü manşetini hazırladı.

A+A-

HAKSÖZ HABER

Suriye’de Müslümanlar Baas rejimine karşı cihad ederken İran’ın -yönetimi Ayetullah Hamaney tarafından belirlenen- yarı resmi gazetesi Keyhan sevinç çığlıklarıyla bugünkü manşetini hazırladı. İran’ın “Pravda”sı olarak da nitelenen Keyhan gazetesi manşetinde “Halep’in teröristlerden temizlendiğini ve direniş cephesinin yeni bir zafer kazandığını” belirtiyor. İlgili haberin giriş bölümünün çevirisini takdirlerinize sunuyoruz.

Halep'te Teröristlerin Temizlenmesi, Direniş Cephesi'nin Yeni Zaferi

Suriye ordusu Halep’i bölge bölge teröristlerden temizleyerek Türkiye, Katar, Suudi Arabistan’ın ortak projesini yenilgiye uğratarak direniş cephesini yükseltiyor. Halep’ten habercilerin aktardığı bilgiler gösteriyor ki, bu şehirde Suriye askerleriyle silahlı teröristler arasında gerçek bir savaş yaşanıyor. Saat başı gelen bilgilere göre yüzlerce silahlı militan öldürüldü ve tutuklandı. Ordu birlikleri Halep’in bazı bölgelerini ele geçirmeye çalışan teröristlere ağır kayıplar vererek, bölge dışına atmayı başardı. Suriyeli bir kaynağın ifşa ettiği bilgiye göre Türkiye binlerce silahlı kişiyi sınırı kullanarak Halep’e teröristlere yardım etmeye gönderdi. Türkiye aynı zamanda İdlib’teki teröristlerden Halep’teki dostlarına yardım etmeleri için bu bölgeye gitmelerini istedi.

Suriyeli aynı kaynağın bildirdiğine göre, Türkiye uçaksavar gibi ileri düzeyde silahları teröristlerin hizmetine verdi. Yine Türkiye yabancı basın organlarından teröristlerle birlikte Halep içine girerek onların silahlı eylemlerde bulunmalarını sağlayacak kamuflaj görevi görmelerini istedi. Aynı kaynak uyarıda bulunarak, Halep’in Suriye ordusunun son savaşı olduğunu ve bu şehirde teröristlerin yenilgiye uğratılmasından sonra Suriye’nin mevcut krizden çıkacağını ve bunun da Türkiye, Katar, Suudi Arabistan ortak projesinin resmen yenildiğinin ilanı olacağını söyledi.  

keyhan29temmuzb.jpg

HABERE YORUM KAT

36 Yorum