1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. İSTANBUL

  4. Halep Katliamı ve Katil Putin’in Türkiye Ziyareti Fatih Camii’nde Protesto Edildi
Halep Katliamı ve Katil Putin’in Türkiye Ziyareti Fatih Camii’nde Protesto Edildi

Halep Katliamı ve Katil Putin’in Türkiye Ziyareti Fatih Camii’nde Protesto Edildi

Halep’teki insanlık suçu ve Putin’in pazartesi günü Türkiye’ye yapacağı ziyaret, Cuma namazı sonrası Fatih Camii’nde protesto edildi.

A+A-

Haksöz Haber

İHH’nın çağrısıyla İslami kuruluşların katıldığı eylemde, Halep’te işlediği cürümlere, yaptığı katliamlara rağmen Putin’in Türkiye’ye gelişinin kabul edilemez olduğunun altı çizildi.

6--07.10.2016-halep-eylemi.jpg

İlk olarak sözü alan Şemseddin Özdemir, “Batı coğrafyamızı kana buluyor ve İslam’a karşı topyekûn savaş ilan etmiş durumda. Bu anlamıyla Suriye, Türkiye, Mısır veya Irak’taki mücadeleler birbirinden bağımsız düşünülemez. Halep’te verilen mücadele 15 Temmuz’da Türkiye’de verilen mücadeleden farklı değildir ve inşallah Halepli kardeşlerimiz de muzaffer olacaktır. Umutsuzluğa düşmemeliyiz, Müslümanların dayanışmasıyla bu badireler de atlanacaktır inşallah.” diyerek sözü İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’a bıraktı.

8--07.10.2016-halep-eylemi.jpg

9--07.10.2016-halep-eylemi.jpg

Yıldırım, Halep’te yapılan yıkım ve katliamın boyutuna değindikten sonra bu duruma sessiz kalan camialara ve cemaatlere seslendi: “Halep’te yaşananlara ses çıkarmayıp ne ile uğraşıyorsunuz siz?”

Türkiye’ye gelişinde Putin’in kabarık katliam dosyalarını, yetkililerin Putin’in önüne koyması gerektiğini söyleyen Yıldırım, İran’a “Allah’ın huzuruna zalimlerle birlikte çıkmayın. Müslümanlara yaptığınız zulmün karşılığını dünyada da ahirette de göreceksiniz.” çağrısında bulundu.

10-07.10.2016-halep-eylemi.jpg

Şam Âlimleri Birliği Başkanı Usame er-Rıfai; ABD, Rusya, İran ve Avrupa’nın Suriye halkının direnişini boğmak için çabaladıklarını ama inşallah buna izin vermeyeceklerini söyledi. Bir kişi bile kalınsa bu mücadelenin sonuna kadar sürdürüleceğini belirten er-Rıfai, Türkiye halkına ve yöneticilerine de desteklerinden ötürü hassaten teşekkür etti.

11--07.10.2016-halep-eylemi.jpg

er-Rıfai’nin kıldırdığı gıyabi cenaze namazından sonra eylem sona erdi.

“Esed, İran, Rusya Şer İttifakına Karşı, Direnen Halep’in Yanındayız!” ve “Katliamı Durdurun, Halep’e Koridor Açın!” pankartlarının taşındığı eylemde, “Suriye Cihadı Onurumuzdur!”, “Katil Rusya Suriye’den Defol!”, “Katil Esed Suriye’den Defol!”, “Katil İran Suriye’den Defol!”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!”, “Suriye Halkı Yalnız Değildir!”, “Yaşasın Küresel İntifada!”, “Müslüman Zulme Boyun Eğmez!” sloganları atıldı.

1--07.10.2016-halep-eylemi.jpg

2--07.10.2016-halep-eylemi.jpg

3--07.10.2016-halep-eylemi.jpg

4--07.10.2016-halep-eylemi.jpg

5--07.10.2016-halep-eylemi.jpg

7--07.10.2016-halep-eylemi.jpg

HABERE YORUM KAT

2 Yorum