Halep Günlerdir Vahşice Bombalanıyor (VİDEO)

06.08.2012 13:57
Halep Günlerdir Vahşice Bombalanıyor (VİDEO)
Bir zamanlar çarşıları ve lokantalarıyla hareketliliğin merkezi sayılan Selahaddin semti harabeye dönmüş durumda.

Esed yanlısı el-Vatan gazetesi Suriye ordusunun Halep’te “nihai bir savaş”a hazırlandığını iddia ederken, muhalifler bir haftadan beridir zaten şehrin vahşice bombalandığını söylüyorlar.

Hükümet yanlısı güçlerin Halep’in muhaliflerin kontrolündeki muhtelif bölgelerine hem karadan hem havadan yoğun saldırılar düzenlediklerini ifade eden muhalifleri doğrulayan İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlem grubu yetkilisi de Halep’te yaşananların Vietnam’ın Hananou şehrinde yapılanlardan farksız olduğunu dile getiriyor. Bir zamanlar çarşılarıyla lokantalarıyla hareketliliğin merkezi sayılan Şelahaddin semti harabeye dönmüş durumda.

Öte yandan hükümet çevreleri Şam’ın bütünüyle devletin kontrolüne geçtiğini, Pazar günü Abbasiyin Meydanının da teröristlerden temizlendiğini iddia etmekteler. Muhaliflerin sözcülerinden Halid eş-Şami ise bunun yalan olduğunu taktik amaçlı olarak geri çekildiklerini ve vur-kaç eylemleriyle hükümet güçlerini yıpratma savaşı yürüttüklerini söylüyor.

Özgür Suriye Ordusunun Şam’da belli bölgeleri elde tutmak gibi bir hedefinin olmadığını belirten muhalifler, gerilla saldırılarıyla hükümet güçlerini sarsmaya devam edeceklerini söylüyor ve isyancıların her yerde olduklarını ekliyorlar.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim