1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. "Halep Denince Akla Kan, Savaş Geliyor!"
"Halep Denince Akla Kan, Savaş Geliyor!"

"Halep Denince Akla Kan, Savaş Geliyor!"

Halep halkı, Halk Katili Esed rejiminin saldırılarına rağmen bunaltıcı sıcaklarda havuzlarda serinliyor.

A+A-

Esed rejiminin, 3 yıldan bu yana kara ve havadan ağır silahlarla saldırılar düzenlediği Halep'te halk, sıcak havalarda yüzme havuzlarında serinlemeye çalışıyor.

Salihiye bölgesindeki yüzme havuzuna gelen Halepliler, hem savaş stresi hem de sıcak havalardan bir nebze olsun kurtulabilmek için kendilerini sulara bırakıyor.

Halep halkından Luvey Şerif,  Halep'te sıcaklardan bunalan halkın rejimin varil ve vakum bombalı saldırılarına aldırış etmeden yüzme havuzlarına girdiğini söyledi.

“Halkını Açlıktan Ölüme Terk Eden Bir Devlet Başkanı Görülmemiştir”

Esed rejiminin en çok sivil halka zulmettiğini ve kendi evlerinde âdeta rehin bıraktığını kaydeden Şerif, şöyle devam etti:

"Burada sıcak suda serinlemeye çalışıyoruz. Evde elektrik olmadığından klimalar çalışmıyor. Mazot da çok pahalı. Çocuklarımızı alıp buradaki havuzlarda savaşın, mermilerin altında serinlemeye çalışıyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde kendi halkına zulmeden, onları açlıktan ölüme terk eden bir devlet başkanı görülmemiştir."

"Halep Denince Akla Kan, Savaş Geliyor" 

Bir zamanlar insanların merak ettiği, Ortadoğu'nun en gözde ticaret merkezi Halep'in şimdi en tehlikeli kenti olduğunu bildiren Ebu Rezzak: "Bugün burada çocuklarımızı havuza getirdik. Varil bombaları ve füzelerin buraya düşmemesi için hiçbir sebep yok. Çünkü burası Halep. Şimdilerde, insanların bir zamanlar gelmek için can attığı Halep denince akla kan, savaş geliyor. Çocuklarımız evden çıkarken geri dönecekler mi diye endişe ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Tevfik Ramadan ise Halep'te tüm sıkıntılara, rejimin saldırıları ve tüm olumsuzluklara rağmen hayata tutunmaya çalıştıklarını söyledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT