1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Halep Bugün de Varil Bombalarıyla Vuruldu
Halep Bugün de Varil Bombalarıyla Vuruldu

Halep Bugün de Varil Bombalarıyla Vuruldu

Halep'te Baas helikopterinin bir okulun yakınında düzenlediği varil bombalı saldırıda aralarında çocukların da olduğu 8 kişi öldü.

A+A-

İki günde Halep’te düzenlenen 12 varil bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 110’u geçtiği ifade ediliyor.

Suriye Hava Kuvvetlerine ait bir helikopterin Halep'te bazı bölgeleri "varil bombası"yla vurduğu, bir okulun yakınında gerçekleşen saldırıda, ilk belirlemelere göre aralarında çocukların da bulunduğu 8 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) tarafından yapılan açıklamada, orduya ait bir helikopterin İnzarat bölgesine "varil bombalı" saldırı düzenlediği belirtildi. Atılan bombanın bir okulun yakınlarına düştüğü aktarılan açıklamada, saldırıda aralarında çocukların da olduğu 8 kişinin yaşamını yitirdiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı ifade edildi.

Helikopterlerin kentin Şagur ve Bab gibi bazı banliyöleriyle şehrin kuzey bölgelerinde muhaliflerin denetimindeki yerleri de "varil bombasıyla" vurduğu belirtilen açıklamada, yaralıların olduğu bölgede büyük maddi hasarın meydana geldiği belirtildi.

Orduya ait helikopterler dün de Halep'in 11 farklı bölgesine "varil bombaları"yla düzenlediği saldırıda, 101 kişinin öldüğü açıklanmıştı.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) de yaptığı açıklamada da direnişçilerin Lazkiye kentine bağlı Kardaha ilçesindeki askeri havaalanını Grad füzeleriyle vurduğu ve saldırının ardından havaalanına çok sayıda ambulansın sevk edildiği kaydedildi. Açıklamada ayrıca, yaşanan çatışmalar neticesinde Şam-Suveyda karayolunda trafik akışının tamamen kesildiği aktarıldı.

KATLİAMIN GÖRÜNTÜLERİ ve FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ >>>

 

HABERE YORUM KAT