1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Hakkari'de Darbe Protestoları Sürüyor
Hakkari'de Darbe Protestoları Sürüyor

Hakkari'de Darbe Protestoları Sürüyor

Hakkari'de, darbe girişimine yönelik protestolar sürüyor.

A+A-

Valilik önünde akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 4 bin kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine "Dik dur eğilme, bu millet seninle" diye slogan attı.

Vali Cüneyit Orhan Toprak, etkinlikte yaptığı konuşmada, 15 Temmuz akşamı henüz gelişmeler net olarak bilinmediği halde Hakkari'de vatandaşların bir araya gelerek cesaret ve fedakarlık örneği sergilediğini, hain kalkışmanın karşısında adeta aslan gibi durduğunu söyledi.

Türkiye'de o akşam, milletin göz bebeği olan TSK’da yuvalanmış, şer odağı haline gelmiş paralel bir yapılanmanın darbe girişimiyle karşılaşıldığını hatırlatan Toprak, şöyle konuştu:

"Halkımız artık bu hain darbelere, kalkışmalara geçit vermeyeceğini gösterdi. Bu kalkışmanın önlenmesinde bir numaralı aktör, rol sahibi sizlersiniz, halkımızdır. Halkımız buna izin vermedi. Canını verdi, tankın altına girdi, kendini ikiye böldürdü, ateşin önünde durdu fakat buna geçit vermedi. Allah hepsinden razı olsun. Emniyet teşkilatımız, gerçekten gözünü kırpmadan ne pahasına olursa olsun buna geçit vermemek için emirler doğrultusunda kararını aldı. Benim tarafımdan da o gece ilgililere bildirildi. 'Böyle bir kalkışmaya kalkarsanız, son mermimize kadar, hepimiz ölene kadar karşınızdayız, size geçit vermeyeceğiz' şeklinde konuştuk."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine başlatılan "demokrasi nöbetleri"nin süreceğini dile getiren Toprak, Hakkarili vatandaşların hiçbir parti, görüş, dini inanış ayrımı gözetmeksizin meydanlarda olduğunu sözlerine ekledi.

Vali Toprak, konuşmasının ardından eşi ve çocukları, İl Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Yalçın Baysal, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan ve vatandaşlarla Cumhuriyet, Bulvar ve Konak caddelerinde yürüdü. Vatandaşlar, yürüyüş sırasında "Recep Tayyip Erdoğan", "Darbeye karşı omuz omuza", "Darbeye hayır", "İradeye uzanan eller kırılsın", "En büyük asker bizim asker" sloganları attı.

"Demokrasi nöbeti"ne katılanlardan Hacı Mehmet Adıyaman, "Bunlar FETÖ'nün tezgahıdır. Bu kişiler, hain kişilerdir. FETÖ'nün uşağıdır. Bunlara idam getirilsin. Hepimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasındayız." ifadelerini kullandı.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT