Hakimden Tolon'a JİTEM Dersi

24.05.2013 06:53
Hakimden Tolona JİTEM Dersi
Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesi olayına ilişkin görülen davanın 73. duruşmasına devam edildi.

Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin vahşice öldürülmesi olayına ilişkin görülen davanın 73. duruşmasına, Mahkeme Başkanı Hayrettin Kısa ile tutuklu sanık emekli Orgeneral Hurşit Tolon arasındaki ilginç JİTEM diyaloğu damga vurdu. Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, emekli Orgeneral Tolon, Özel Kuvvetler'in var olduğunu ancak 'Siyah Kuvvetler' ve 'Beyaz Kuvvetler' diye bir komutanlığın bulunmadığını, bunun da Genelkurmay'dan gelen yazıda belirtildiğini ifade etti.

Mahkeme Başkanı Kısa'nın önceki ifadesinde JİTEM'in olmadığını söylediğini hatırlatması üzerine Tolon, 'Ben orgenerallik rütbesiyle emekli oldum. Meslek hayatım boyunca bir kişi gelip de bana 'JİTEM'den geliyorum' demedi. Zaten denilse işlem yapardım. JİTEM diye elle tutulur gözle görülür bir yapı yoktur' dedi. Kısa ise, 'Ben 2003'te Mardin'de görev yaptım ve bana gelen iki subay JİTEM'den geldiklerini söylediler. Siz JİTEM için 'yok' derseniz ben bu duruşmayı bitiririm ve söylediklerinize itibar da etmem' ifadelerini kullandı. Tolon da bunun üzerine 'Güneydoğu'da bir dönem deneme amaçlı kurulan bir yapıdır. Ben ne dokundum ne gördüm' dedi.

AA

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim