HAK-PAR: PKK, Elini Kürt Halkının Yakasından Çekmeli

07.06.2016 01:17
HAK-PAR: PKK, Elini Kürt Halkının Yakasından Çekmeli
HAK-PAR Başkanlık Kurulu, kentleri savaş alanına çevirerek pek çok eylemci ve sivilin yaşamını yitirmesine neden olan PKK, elini Kürt halkının yakasından çekmesi gerektiğini belirtti.

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Başkanlık Kurulunun açıklamasında, "Kentleri savaş alanına çevirerek pek çok eylemci ve sivilin yaşamını yitirmesine neden olan PKK, elini Kürt halkının yakasından çekmelidir." ifadesi kullanıldı.

HAK-PAR Başkanlık Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, çatışmalardan beslenen kesimler tarafından tahrip edilen demokratik kanalların yeniden açık tutularak, diyaloğun esas alınması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, "Kentleri savaş alanına çevirerek pek çok eylemci ve sivilin yaşamını yitirmesine neden olan PKK, elini Kürt halkının yakasından çekmelidir. Halkı iki ateş arasında bırakmanın adı halk savaşı değil, halka karşı savaştır. Öz yönetim adı altında sürdürülen savaşın Kürt davasıyla, Kürtlerin hak ve özgürlük mücadelesiyle bir alakası da yoktur" değerlendirmeleri yer aldı.

Evlerin, sokakların bombalarla doldurulmasının, ilçelerin harabeye çevrilmesinin, yerel ekonominin çökmesinin Kürt halkının düşmanlarını sevindirdiği vurgulanan açıklamada, "Yaşananlar Kürt düşmanlığını körüklemekte, militarizmi güçlendirmekte, demokrasi, değişim güçlerini zayıflatmaktadır. HAK-PAR, PKK'yı Kürt halkının sesine kulak vermeye, şiddeti sonlandırmaya davet etmektedir." ifadeleri kullanıldı.

AA

Etiketler: , ,
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim