1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hak-İş'ten Zaman'a Yolsuzluk Cevabı
Hak-İş'ten Zaman'a Yolsuzluk Cevabı

Hak-İş'ten Zaman'a Yolsuzluk Cevabı

Dershane tartışması sırasında yayınlanan 'Milli İradeye Saygı Bildirisi'ne imza attığı için hedef haline getirilen Hak-İş, yolsuzluk suçlamalarına cevap verdi.

A+A-

Önceki hafta aralarında Hak-İş sendikasının da bulunduğu 97 sivil toplum kuruluşu tarafından imzalanan Milli İradeye Saygı bildirisinin yayınlanmasının ardından Zaman gazetesinin hedef haline getirdiği Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan gazetenin iddialarını yalanlayan açıklamalarda bulundu. Zaman, geçen Mayıs'ta meydana gelen olayı yeni gibi sunmuştu. Ancak yolsuzluğun bizzat kurum tarafından tespit edilerek gerekli hukuki mücadelenin Hak-İş yönetimi tarafından başlatıldığı ve adli takip sonucu 2.8 milyon TL'nin kurum kasasına geri kazandırıldığı ortaya çıktı.

BİLDİRİYİ İRADEMİZLE İMZALADIK

Zaman'ın haberinin Hak-İş'in Milli İradeye Saygı bildirisini imzalamasının ardından yapılması dikkat çekerken Hak-İş Federasyonu Başkan Mahmut Arslan, bildiriyi kesinlikle hükümetin zoru ile imzalamadıklarını, kendi hassasiyetlerini karşılayan metin olduğu için imzaladıklarını belirterek, '97 örgütün imzaladığı 28 Şubat sürecine yönelik bir imzaydı. Ve o zaman o ilana katılmıştık. Herhangi bir talimat verilmedi. Kimsenin zoruyla yapılmadı. Hak-iş federasyonu olarak biz o bildiriyi içeriğinde bizi temsil eden hassasiyetlerimizi, karşılayan bir metin olduğu için katkı verdik. Hem de o konuda imza attık. Burada herhangi bir şekilde baskı söz konusu olmadı' dedi. Arslan, 'Burada sadece iki kişiden bahsedilmiyor. Sendikanın hiç bir ilişkisinin bulunmadığı ön rapor tarafından tespit edilince bu üçüncü şahıslarla ilgili ayrıca bir dava açtık' dedi.  (Yeni Akit)

HABERE YORUM KAT