1. HABERLER

  2. HABER

  3. Haberal ve Cihaner'den CHP’ye Son Gün Başvurusu
Haberal ve Cihanerden CHP’ye Son Gün Başvurusu

Haberal ve Cihaner'den CHP’ye Son Gün Başvurusu

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal ile İlhan Cihaner, CHP’den aday adaylığı başvurusu yaptı.

26 Mart 2011 Cumartesi 10:47A+A-

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal ile İlhan Cihaner, CHP'den aday adaylığı başvurusu yaptı. CHP'de 19 martta başlayan aday adaylığı süreci dün sona erdi. Saat 20.00'ye kadar alınan başvuru sayısının 4 bin civarında olduğu belirtildi. Başvuruların son gününde, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı iken Adana'ya atanan ve daha sonra istifa eden İlhan Cihaner CHP Genel Merkezi'ne gelerek başvuruda bulundu. Cihaner, başvurusunda İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana'yı yazdığını kaydetti. Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal da avukatları aracılığıyla aday adaylığı başvurusu yaptı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul 2. Bölge'den, eski Genel Başkan Deniz Baykal Antalya'dan, eski Genel Sekreter Önder Sav Ankara'dan başvuruda bulunurken, eski HSYK Başkanvekili Kadir Özbek ve eski YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan da başvuru yapanlar arasında yer aldı.

Öte yandan oyuncu Peker Açıkalın ile sanatçı Ali Rıza Binboğa, Yılmaz Güney'in kız kardeşi Güzide Sayıl ve erkek kardeşi Yaşar Pütün, Orhan Kemal'in oğlu Işık Öğütçü, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün eski eşi Aylin Kotil, DİSK'in Kurucu Genel Başkanı Kemal Türkler'in kızı Nilgün Türkler ve gazeteci Hulki Cevizoğlu aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Bu arada "Devrimci Karargah örgütü" davası tutuklusu eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın da aday adaylığı başvurusu yaptığı iddia edildi, ancak CHP kaynakları bu bilgiyi doğrulamadı.

HABERE YORUM KAT