1. HABERLER

  2. HABER

  3. Güzeyya Bingöl Uçar’ın Cenazesi Defnedildi
Güzeyya Bingöl Uçar’ın Cenazesi Defnedildi

Güzeyya Bingöl Uçar’ın Cenazesi Defnedildi

Almanya’da vefat eden Güzeyya Bingöl Uçar’ın cenazesi bugün öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra Taşdelen Valide Sultan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

A+A-

Önceki gün Almanya’da vefat eden Güzeyya Bingöl Uçar’ın cenazesi bugün öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra Taşdelen Valide Sultan Mezarlığı’nda toprağa verildi. Kalabalık bir katılma gerçekleştirilen cenaze namazı Çekmeköy Taşdelen Ali Ahmet Camii’nde kılındı. Cenazenin defninden sonra Güzeyya’nın babası Eski Ümraniye Belediye Başkanı Mehmet Bingöl bir konuşma yaparak; kendilerini bu acılı gününde yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Güzeyya Bingöl Kimdir?

guzeyya1.jpgGüzeyya Uçar 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği son sınıf öğrencisi iken başörtüsü yasağı nedeniyle okulunu bırakmak zorunda kalmış, arkadaşları ile birlikte başörtüsü yasağına karşı mücadele etmek için AK-DER’i kurmuştu. Başörtüsü mağduru öğrencilere uzun yıllar yardım edip destek olan Güzeyya, 2003 yılında Bülent Uçar’la evlenerek Almanya’ya yerleşmişti.

Güzeyya Uçar (35) geçen hafta üçüncü kez anne oldu ve bir kız bebek dünyaya getirdi. Erken doğum yapan Uçar’ın kanaması durdurulamadı. Aynı gün içinde dört kez ameliyat olmasına rağmen komaya girdi ve hayatını kaybetti.  Uçar’ın cenaze namazı dün Duisburg Merkez Camisi’nde kılındı. Cenaze toprağa verilmek üzere İstanbul’a gönderilmişti.

guzeyya2.jpg

guzeyya3.jpg

guzeyya4.jpg

guzeyya6.jpg

guzeyya5.jpg

guzeyya7.jpg

HABERE YORUM KAT

17 Yorum