1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. "Guta'da İnsan Hayatı Dışında Her Şey Pahalı"
"Guta'da İnsan Hayatı Dışında Her Şey Pahalı"

"Guta'da İnsan Hayatı Dışında Her Şey Pahalı"

Suriyeli muhalif Ecnadu'ş Şam İslam Birliği grubu sözcüsü Ulvan, Guta’da insan hayatı dışında her şeyin pahalı olduğunu söyledi.

A+A-

Suriye’nin Doğu Guta bölgesinde Esed rejimine karşı mücadele eden Ecnadu'ş Şam İslam Birliği grubu sözcüsü Vail Ulvan, Guta’da insan hayatı dışında her şeyin pahalı olduğunu söyledi.

Doğu Guta’daki insani dramın sürdüğünü ve rejimin sivilleri bombalamaya devam ettiğini söyleyen Ulvan, "İki buçuk yıldır kuşatma altındaki Doğu Guta, rejimin Şam’ı koruması için çok stratejik bir nokta. Abluka ve bombardıman nedeniyle ölümler her geçen gün artıyor. Muhaliflerin elindeki Doğu Guta savaşın kaderini belirleyecek. Rejim bunun farkında olduğu için bölgeye aralıksız saldırıyor" dedi.

Çok zor şartlar altında hayatta kalma mücadelesi verdiklerini belirten Ulvan, "Doğu ve Batı Guta, Cobar ve Kalamun’da hem rejim hem de DAİŞ’e karşı savaşıp diğer muhalif gruplarla beraber Doğu Guta’daki bir milyona yakın insanın güvenliğini sağlamaya çalışıyoruz. Gutalı muhalifler olarak koordinasyon içinde hayat mücadelesi veriyoruz" diye konuştu.

(AA)

HABERE YORUM KAT