1. HABERLER

  2. HABER

  3. Güngören'deki Patlama Davasında Karar
Güngören'deki Patlama Davasında Karar

Güngören'deki Patlama Davasında Karar

Güngören'de 17 kişi ile doğmamış bir bebeğin öldüğü, 90 kişinin yaralandığı bombalı saldırıya ilişkin davada, 2 sanığa 18'er kez "ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası" verildi.

A+A-

Güngören'de 17 kişi ile doğmamış bir bebeğin öldüğü, 90 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıya ilişkin 3'ü tutuklu, 9 sanığın yargılandığı davada, 2 sanığa "devletin birliğini bozmaya teşebbüs" ve "kasten adam öldürme" suçlarından 18'er kez "ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası" verildi. 1 sanığın beraat ettiği kararda, 6 sanık da değişen oranlarda hapisle cezalandırıldı.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, davaya ilişkin son duruşmada kararını açıkladı. 

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Hüseyin Türeli ve Nusret Tebiş'in, "devletin birliğini bozmaya teşebbüs" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. 

Heyet, bu sanıkların, aralarında hamile bir kadının da olduğu 17 kişinin bombalı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin ise "kasten adam öldürmek" suçundan yine 17'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. 

Sanıklardan Cevat Aydın'ın tüm suçlardan beraatine karar veren heyet, diğer 6 sanığı da çeşitli oranlarda değişen hapis cezalarına çarptırdı.

AA

HABERE YORUM KAT