1. HABERLER

  2. HABER

  3. Güney Kore'de 470 Yolculu Gemi Battı
Güney Kore'de 470 Yolculu Gemi Battı

Güney Kore'de 470 Yolculu Gemi Battı

Güney Kore'de 470 yolcusu olan bir gemi batarken iki kişinin cesedine ulaşıldı, 147 kişi ise kurtarıldı. Çok sayıda kişinin kayıp olduğu bildirildi.

A+A-

Güney Kore’de 470 kişi taşıyan feribot, henüz bilinmeyen bir sebeple sulara gömüldü. Kurtarma ekipleri en az 147 yolcuyu kıyıya çıkarttı. 2 yolcu ölü bulundu.

Olay, Kore yarımadasının güney kıyılarının 100 kilometre açığında meydana geldi. Çoğu tatile giden öğrenci ve öğretmenleri Jeju Adası’na götüren feribot, henüz bilinmeyen bir sebeple batmaya başladı. Geminin imdat sinyali göndermesi üzerine bölgeye onlarca helikopter ve kurtarma gemisi gönderildi. Sahil güvenlik yetkilileri, batmakta olan gemiden en az 147 yolcunun kurtarıldığını duyurdu. Diğer yolcular hakkında net bir bilgi verilmedi. Yolculardan en az 325’inin öğrenci ve öğretmenlerden oluştuğu açıklandı. 

Kurtarılan yolcular, gemi batmadan önce büyük bir çarpma sesi ve gürültü duyduklarını belirtti. Kurtarma çalışmaları sürüyor. Ekipler, yaklaşık 7 saat önce meydana gelen kazadan sonra denizden 2 kişinin cesedini çıkardı. Kurtarılanlardan 14 kişinin yaralı olduğu ve tedavi için hastanelere gönderildikleri kaydedildi.

Kurtarılan yolculardan biri, yolcuların bir kısmının hala batan feribotun içinde olduğunu söyledi.

Arama ekipleri, feribotun battığı bölgede deniz suyunun çok soğuk olduğunu, kayıp yolcuları canlı bulma umudunun hızla tükendiğini belirtti.

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT