1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gülen’in Duası Kasırgayı Etkilemiş!
Gülen’in Duası Kasırgayı Etkilemiş!

Gülen’in Duası Kasırgayı Etkilemiş!

Samanyolu, ABD'yi kasıp kavuran kasırganın F. Gülen'in duası sayesinde Pensilvanya'da etkili olmadığı yönünde haber yayınladı.

A+A-

Samanyolu Haber, Amerika'da etkili olan Sandy kasırgasının Fethullah Gülen'in ikamet ettiği eyalette etkili olmamasının nedeniyle ilgili olarak bugün yeni bir habere yer verdi.

Haberde, Fethullah Gülen'in yaptığı duanın kopyalarının çoğaltılarak evlerin kapılarına ve bulundukları mekânların sınırı olan ağaçlara asıldığı bildirildi.

İşte Samanyolu Haber'de yayınlanan o ilginç haber:

Herkul.org'un resmi sosyal medya hesabı Herkul_Nagme'den yapılan açıklamada, ABD'yi vuran Sandy kasırgasının Fethullah Gülen Hocaefendi'nin ikamet ettiği Pennsylvania eyaletinde -dualar sayesinde- fazla hasara yol açmadığı duyurulmuştu. Yeni yayınlanan "Sandy Kasırgası ve Dua Sığınağı" başlıklı 146. Nağme'de de Hocaefendi'nin afetlere karşı yazdığı dua ve yeni görüntüler paylaşıldı. İşte o "nağme"...

"Sevgili arkadaşlar,

Öncelikle duyarlılığınız, dostluğunuz, nezaketiniz, “geçmiş olsun” mesajlarınız ve dualarınız için çok teşekkür ederiz.

Dünkü kısa mesajımızda belirttiğimiz gibi, Sandy kasırgası buradan da geçti. Yetkililer bizim bulunduğumuz yerde ve Pennsylvania genelinde de çok yıkım bekliyorlardı ama elhamdülillah korkulan olmadı.

Muhterem Hocamız Âyetü'l-Kürsi'yi başa koyarak bir dua yazdı. O metni hemen her taraftaki tanıdıklarımıza gönderdik; duanın kopyalarını çoğaltıp evlerimizin kapılarına ve bulunduğumuz mekânların sınırı olan ağaçlara astık. Ayrıca, yine Hocaefendi'nin ikaz ve irşadıyla hacet namazları kılıp ilahî hıfza vesile saydığımız niyazlara sarıldık.

Cenâb-ı Allah'a sonsuz hamd ü sena olsun ki birkaç ağaç devrilmesinden başka bizde ve tanıdıklarımızda hasar meydana gelmedi.

Kıymetli Hocamız akşam çay faslında bu meseleye de değindi. Bu “nağme”de muhterem Hocaefendi'nin yazdığı duanın metnini ve yaptığı o açıklamayı bulacaksınız. Hürmetle..."

Gülen'in kasırga gibi afetlere karşı yazdığı dua:

fethullah-gulen-dua-kasirga.jpg

HABERE YORUM KAT

26 Yorum