Gülencilerin Kanalında İğrenç Karikatürlere Güzelleme

17.01.2015 11:14
Gülencilerin Kanalında İğrenç Karikatürlere Güzelleme
Gülen hareketinin haber kanalı olarak bilinen Bugün TV'de Pelin Batu tarafından hazırlanan "Yakın Tarihle Yüzleşme" programında Fransa'daki bir mizah dergisinde ve Cumhuriyet'te yayınlanan iğrenç karikatürler aklanmaya çalışıldı.

Gülen hareketinin haber kanalı olarak bilinen Bugün TV'de Pelin Batu tarafından hazırlanan "Yakın Tarihle Yüzleşme" programında Fransa'daki bir mizah dergisinde ve Cumhuriyet'te yayınlanan alçak karikatürler aklanmaya çalışıldı.

Sabah’ta yer alan habere göre Bugün TV'de yayınlanan ve Pelin Batu'nun sunuculuğunu yaptığı Yakın Tarih'le Yüzleşme programına Hıfzı topuz ve karikatürist Bahadır Boysal katıldı. Programda Fransa'da yaşanan saldırı ve karikatür konusu tartışıldı.

Programda Fransa'da ve Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan ve Hz. Muhammed'i hedef alan alçakça karikatürlere destek verildi. Tartışmada kullanılan sözler ifade özgürlüğünü aşan hakaret durumlarını masum gösterme noktasına geldi. Hıfzı Topuz ise Cumhuriyet gazetesi yazarlarını savunup olaylar arasında "Cumhuriyet rejimine saldırı" şeklinde konuyla alakasız bir irtibat kurdu.

Batu, programın bir bölümünde Milliyet gazetesi yazarı Kadri Gürsel'in bir yazısına atıf yaparak Fransa'da yaşananların Fransa'nın Madımak'ı olduğu şeklindeki çirkin benzetmeye destek verdi. Türkiye'de birçok muhalif basının yayın hayatını sürdürdüğü halde basın hayatını istibdat dönemi olarak ifade etmesi şaşırttı.

 

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim