Gül’den Youtube ve Başbuğ Değerlendirmesi

07.03.2014 15:34
Gül’den Youtube ve Başbuğ Değerlendirmesi
Abdullah Gül, Facebook ve Youtube kanalları için "Böyle platformların kapatılması söz konusu olmaz" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Facebook ve Youtube erişiminin kapatılıp kapatılmayacağı yönündeki soruya, "Böyle platformların kapatılması söz konusu olmaz" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Cuma namazını Tarabya Cemal Yazgan Niyet Camii’nde kıldı. Gül, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı.

SUÇ İŞLENİRSE MAHKEME KARARIYLA TABİ Kİ KAPATILABİLİR

Namaz çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplayan Gül, "Hiç kimse de böyle bir şeyi de zaten özlemez Türkiye’de. İnternetle ilgili çıkan yasayı da biliyorsunuz. Bu yasa da bazı sıkıntılı durumlar vardı. Daha sonra dikkat çekmem üzerine Türkiye Büyük Millet Meclisi de bütün bu noksanlıkları düzelttiler. Youtube ve Facebook gibi platformlar dünyanın her tarafında geçerli olan şeyler ve bunların kapatılması gibi bir şey de söz konusu olmaz. Yalnız bu platformlarda herhangi bir şekilde suç işlenirse birisine hakaret ya da birisinin özel hayatına saldırı söz konusu olursa mahkeme kararıyla bunlar tabi ki kapatılır. Gerçek ortamda suç neyse sanal ortamda da suç aynıdır. Takibi yapılır ama herhangi bir şekilde geriye gidiş Türkiye’de söz konusu değil. Türkiye demokratik bir hukuk ülkesidir. Hukuk ilkeleri çerçevesinde en gelişmiş demokrasiler gibi özgürlüklerin güçlenmesini arzu eden ve bunun için uğraşırken buralardan herhangi bir şekilde gerilemek kesinlikle söz konusu olmaz. Buna herkesin inanması lazım.” dedi.

BAŞBUĞ KARARI

Ergenekon sanığı İlker Başbuğ'a tahliye yolunu açan Anayasa Mahkemesi kararı için Gül, "Kararın oy birliğiyle alınmasının çok değerli olduğunu düşünüyorum" dedi.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim