1. HABERLER

  2. HABER

  3. Greif Fabrikasındaki İşçi Eylemine Yeni Müdahale
Greif Fabrikasındaki İşçi Eylemine Yeni Müdahale

Greif Fabrikasındaki İşçi Eylemine Yeni Müdahale

İstanbul'da dün Greif fabrikasında eylem yapan işçilere polis müdahale etmişti. Eylem devam edince 12 işçi daha gözaltına alındı.

A+A-

İstanbul Hadımköy'deki Greif fabrikasının çatısında yaklaşık 20 saat eylem yapan 12 işçi gözaltına alındı.

İşverenle toplu sözleşmede anlaşılamadığı için greve gidilen çuval üretimi yapan Greif fabrikasında, dün sabah polisin müdahalesinin ardından fabrikanın çatısına çıkarak eylemlerini sürdüren 12 işçi, yaklaşık 20 saat sonra eylemlerine son verdi. Çatıdan inen işçiler, gözaltına alındı.

İşçilerin, Arnavutköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sağlık kontrollerinin ardından Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldükleri bildirildi.

İşçi temsilcisi Ferhat Alkaç, "Bu arkadaşlarımız sabahtan gece saatlerine kadar çatıda aç ve susuz beklediler. Kötü hava koşullarında bekleyişlerini sürdürdüler. Polisin müdahalesi yüzünden çatıya hiçbir şekilde su ve yiyecek verilemedi. Bu şartlar altında avukatlarımız ve çatıdaki arkadaşlarımızın kararı sonucu eyleme son verildi. Çatıdan inen arkadaşlarımız gözaltına alındı" dedi.

Sabah gözaltına alınan 91 işçinin serbest bırakıldıktan sonra tekrar fabrika önüne gelerek eylemlerini sürdürdükleri, havanın yağmurlu olmasına rağmen işçilerin battaniye ve naylonlara sarılarak bekledikleri görüldü.

Polisin ve çevik kuvvet ekiplerinin fabrika çevresindeki geniş güvenlik önlemi sürüyor.

 

HABERE YORUM KAT