1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. ‘Gözlemciler Asıl Humus’u Görsün’
‘Gözlemciler Asıl Humus’u Görsün’

‘Gözlemciler Asıl Humus’u Görsün’

Suriye Ulusal Konseyi, Arap Birliği’ne çağrıda bulunarak bir an önce Humus ve sıcak çatışmaların yaşandığı diğer bölgelere gözlemci göndermesini, aksi takdirde bu misyona son vermesini istedi.

A+A-

Muhaliflerin kurduğu Suriye Ulusal Konseyi, Arap Birliği’ne çağrıda bulunarak bir an önce Humus ve sıcak çatışmaların yaşandığı diğer bölgelere gözlemci göndermesini, aksi takdirde bu misyona son vermesini istedi.

Muhaliflerin kurduğu Suriye Ulusal Konseyi, Arap Birliği’ne çağrıda bulunarak bir an önce Humus ve sıcak çatışmaların yaşandığı diğer bölgelere gözlemci göndermesini, aksi takdirde bu misyona son vermesini istedi. Humus’un yakın bir kuşatma tehdidi altında olduğu uyarısını yapan Konsey, “bundan böyle Suriye yönetiminin katliamlarından Arap Birliği’ni ve diğer uluslararası kuruluşları sorumlu tutacaklarını” ifade etti. Bu arada Humus’a muhabir gönderen Alman Der Spiegel dergisi, keskin nişancıların şehirde terör estirdiğini yazdı. Dergiye konuşan isyancılar, uluslararası kamuoyunun “iç savaş çıkar korkusuyla” müdahale etmediğini, ancak bunun “sadece Şam’ın propagandası” olduğunu iddia ediyor.

TARAF 

HABERE YORUM KAT