Görüşme Sonrası CHP'den İlk Açıklama

10.08.2015 23:20
Görüşme Sonrası CHP'den İlk Açıklama
Haluk Koç, Davutoğlu-Kılıçdaroğlu görülmesi sonrası CHP Genel Merkezin'de açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu arasındaki koalisyon görüşmelerinde yer alan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, görüşmeleri değerlendirdi.

Haluk Koç'un açıklamalarından satır başları;

"Hepimizin yüreğini yakan 6 şehit haberi daha var. Bir kere daha şehitlerimize rahmet diyoruz. Yakınlarına başsağlığı diliyoruz.  Bir an önce bu karmaşık terör kıskacından ülkemizin kurtulmasını diliyoruz."

"Hükümeti kurma görevi alan Sayın Davutoğlu, CHP'yi ziyaretiyle koalisyon sürecine başlamıştı. CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu bu sürecin başından beri sorumluluk üstlenme beyanı ve parti çıkarlarını önde tutmadan bu görüşmeler yapılmıştır."

"Parti çıkarlarımızı ülke çıkarlarının önüne koymuyoruz. Bu çerçevede görüşlerimizi beyan ediyoruz. İki siyasi partinin tabanına karşı sorumlulukları var. Ama ülkeye karşı sorumluluk daha önemli. Ülkenin menfaati göz önünde bulundurulduğundan birçok konuda mutabakata varıldığını söyleyebilirim. Ayrıca uzlaşmaya yakın konular var. Bize yüklenen sorumluluğun farkındayız."

"Samimi bir şekilde genel başkanlar düşüncelerini ifade ettiler. Bu hafta içinde, sanıyorum perşembe veya cuma günü Sayın Genel Başkanlar, bir kere daha bu akşam toplantıdan çıkan sonuçları değerlendirerek, tekrar bir araya gelecekler"

"Amacımızın, yapıcı, sonuç alıcı, çok boyutlu sorunların aşılmasına katkı sunacak bir koalisyon sorumluluğunun, bir hükümet sorumluluğunun oluşmasını kolaylaştırmak olduğunu belirtmek istiyorum."

"İki siyasi partinin tabanına karşı sorumlulukları var"

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim