Görüşme Sonrası AK Parti'den İlk Açıklama

10.08.2015 23:39
Görüşme Sonrası AK Parti'den İlk Açıklama
Başbakan Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu'nun kritik görüşmesi sonrası Ömer Çelik çok önemli açıklamalar yaptı.

Ömer Çelik'in açıklamaları şu şekilde;

CHP ile beraber yürüttüğümüz istikşafi görüşmelerde hangi bakanımızın alanına  giren bir konu varsa onu ilgili bakanlarımızın gündemine getirdik.

Yemekli bir görüşme oldu yaklaşık 4,5 saat sürdü. Türkiye'yi hükümetsiz bırakmama sorumluluğu içerisinde her iki genel başkan en geniş yelpazede çeşitli değerlendirmelerde bulundular.

''HERHANGİ BİR SONUCA BAĞLANMIŞ DEĞİL''

Uzlaşılan konular ve anlaşılamayan konularda her iki genel başkan görüşlerini ifade ettiler. Gelinmiş noktada şu anda bugün itibari ile bu görüşme herhangi bir sonuca bağlanmış değil. Tekrar bir araya gelecekler.

Türkiye siyasi hayatında, iki ana damarının aynı zaman iki zıt partinin bir araya gelmesi başlı başına Türk siyasi hayatı bakımından bir kazanımdır.

Her iki genelbaşkan konuşulan konuları, kendi yetkili kurullarına gönderecekler arkasından da Perşembe ve Cuma günü nasıl bir sonuç çıktığıyla ilgili nihai değerlendirmeyi kendi aralarında yapacaklar.

''BU İKİ PARTİNİN HER KONUDA ANLAŞMASI...''

Bugün soluksuz bir sohbet ve değerlendirme oldu. Biz şuana kadar bu görüşmelerin samimi bir gayret içerisinde yürümesine, titiz bir biçimde olmasına gayret sarfediyoruz. Zaten bu iki zıt partinin her konuda anlaşması demek tarihin sonunun Türkiye'de gelmesi demektir.

Başbaşa bir görüşme gerçekleşmedi. Siyaset bir aritmetik meselesi değil. Her iki genelbaşkanın mutabık olacağı son nokta koyuluncaya kadar her konuda anlaşılmadan hiç bir konu da anlaşılmamıştır prensibi geçerlidir.

''SON NOKTAYI KOYANA KADAR YİNE İLK GÜNDEYİZ''

Türkiye için en iyi formülü bulabilmek için tabiki samimi bir gayret var. Son noktayı koyana kadar yine ilk gündeyiz. Bizim işimiz görüşmelerin tam olarak yapılması ve bir tablonun ortaya çıkmasını değerlendirmektir.

Kaynak : Haber7

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim