1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Görüş Ayrılığı" Krizi Bitiyor
"Görüş Ayrılığı" Krizi Bitiyor

"Görüş Ayrılığı" Krizi Bitiyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, öğrenci evleri konusundaki açıklamalarını 'kriz' diye yorumlayan medyaya tepkili.

14 Kasım 2013 Perşembe 14:48A+A-

Başbakan Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasında öğrenci evleri konusundaki farklı açıklamaları nedeniyle başlayan tartışmayla ilgili son açıklama Başbakan Yardımıcı Arınç'tan geldi.

"BUNLAR BİZİ SAF MI ZANNEDİYOR"

Arınç'ın bu son açıklamasında ise hakkında Ak Parti'den ayrılması yönünde senaryolar ortaya atan ve Arınç'a övgüler dizen köşe yazılarının etkili olduğu belirtildi. Ankara'da köşe yazılarına gözatan Arınç'ın "Yıllardır bize düşmanca yayın yapan bazı köşe yazarları ve gazeteler şimdi methiyeler diziyorlar. Bunlar bizi saf mı zannediyor" şeklinde yorum yaptığı öğrenildi.

Yenişafak gazetesinin haberine göre; Arınç'ın, bugüne kadar Ak Parti aleyhine yayın yapan kimi gazetelerde kendisi hakkında destekleyici yazılar karşısında da şaşkınlığını gizleyemediği kaydedildi.

UÇAKTA GÖRÜŞECEKLER

Ankara kulislerinden gelen bilgilere göre Arınç'ın meselenin bu noktaya gelmesinden duyduğu üzüntüyü de çevresiyle paylaştığı belirtiliyor. Başbakan Erdoğan ise Diyarbakır'daki programına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı da dahil etti. Erdoğan ile Arınç, Diyarbakır yolunda uçakta bir görüşme yapacaklar.

DAVET ETTİLER

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç dün Meclis'e gelerek bir süre Genel Kurul çalışmalarını izledi. Anayasa Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya ile sohbet eden Arınç, bir soru üzerine, 'Davet ettiler, Diyarbakır'a gideceğim' dedi.

Diyarbakır'daki programa Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile ünlü sanatçı Şivan Perwer de gelecek. Böylece Perwer'in 37 yıllık vatan hasreti son bulacak.

BİRLİKTE GİDECEKLER

Hafta sonu Diyarbakır'da tarihi bir sürecin yaşanacağını belirten Başbakan Erdoğan'a Bülent Arınç da eşlik edecek. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakan Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Diyarbakır'a birlikte gideceğini açıkladı. Hüseyin Çelik 'Hiçbir problem yok. Sayın Başbakan'ın dediği gibi, elini ovuşturanlar, boşuna ovuşturmasınlar, buradan onlara ekmek yok' diye konuştu.

Çelik, 15 Kasım Cuma günü yapılması planlanan Ak Parti MKYK toplantısının da seçim çalışmaları nedeniyle iptal edildiğini söyledi.

 

HABERE YORUM KAT