1. HABERLER

  2. HABER

  3. Görmez Gazze'de: “Bu Şehadet Onların İzzetidir”
Görmez Gazze'de: “Bu Şehadet Onların İzzetidir”

Görmez Gazze'de: “Bu Şehadet Onların İzzetidir”

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Gazze'de babası işgalci İsrail askerleri tarafından şehit edilenlerin bu şehadet ile gurur duyması gerek. Çünkü bu şehadet onların izzetidir" dedi.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Gazze'de Necmeddin Erbakan Yetim Merkezi'nin açılışını yaptı.

Gazze'yi ziyaret eden Görmez, Cibaliya Mülteci Kampı'nda Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği finansmanıyla inşa edilen merkezin açılışına katılarak kurdele kesti.

Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç ve birçok Filistinlinin katıldığı açılışta konuşma yapan Görmez, Necmeddin Erbakan Yetim Merkezi'nin, Gazze'deki yetimlere yardım hizmetleri sunacağını belirtti.

Gazzeli yetimlerden bahseden Görmez, "Gazze'de babası işgalci İsrail askerleri tarafından şehit edilenlerin bu şehadet ile gurur duyması gerek. Çünkü bu şehadet onların izzetidir" dedi.

Yetimlerle olmaktan onur duyduğunu ve yetimlerin İslam dünyasının izzetini temsil ettiğini belirten Görmez, Türkiye halkının ve hükümetinin Filistinlilerin yanında olduğunu vurgulayarak, "Gazze'den vazgeçmeyeceğiz. Yakın zamanda özgürleştiğine şahit olacağız" diye konuştu.

Daha sonra Gazze'nin en büyük camisi olan Büyük El-Ömer'i Camisi'ni (Ulu Cami) ziyaret eden Görmez, burada düzenlenen Miraç Kandili etkinliğine katıldı.

Filistin Din İşleri ve Evkaf Bakanlığının resmi daveti ve Miraç Kandili dolayısıyla Filistin'de bulunan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, beraberindeki heyetle dün sabah saatlerinde Gazze Şeridi'ne gelmişti.

 

HABERE YORUM KAT