''Gönüllülük ve İnsani Yardım'' Paneli

01.04.2013 10:12
Gönüllülük ve İnsani Yardım Paneli
Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde ''Gönüllülük ve İnsani Yardım'' Paneli Yapıldı.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde Genç Gönüllüler Öğrenci Topluluğu tarafından hazırlanan AİD (Uluslar Arası Doktorlar Birliği) hekimlerinin katılımı ile “Gönüllülük ve İnsani Yardım” isimli panel gerçekleşti.

Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen panele Prof. Dr. Murat Elevli, Dr. Şükran Erdem, Ecz. Vedat Çolakoğlu, Dr. Necmi Eşiyok, Dr. Havva Asoğlu, Dr. Eyüp Hazar katıldı.

Prof. Dr. Murat Elevli yapmış olduğu konuşmasında yoksulluk sıralamasında İslam coğrafyasının alt sıralarda bulunduğunu, çözümün ise kalıcı ve uzun vadeli planlarda olduğunu belirterek derneğin çeşitli ülkelerde gerçekleşen projelerinden bahsetti. AID’in çalışma alanlarını acil tıbbi yardım uygulamak, sağlık eğitimi vermek ve psikolojik destek vermek olarak sıraladı.

Dr. Şükran Erdem, kendi çocuklarının da olduğunu fakat Somali’deki mülteci kampında çocukların gözünde gördüğü ışığı unutamadığını ifade etti.

Ecz. Vedat Çolakoğlu, Kenya’da yapılan faaliyetlerde zenci çocuklarla ilgili yaşadığı hatıralarını paylaştı.

Dr. Eyüp Hazar, Kenya’da yapılan faaliyetlerle ilgili anılarını paylaştı. “Ben gittiğim yerdeki insanlara değil de kendime hizmet ediyorum” dedi.

Dr. Necmi Eşiyok, gönüllülük ve insani yardım konusunda herkesin yapabileceği bir şey olduğunu söyledi.

Dr. Havva Asoğlu, “yanlış söz ve davranışların hesabını vermek zorunda olduğumuz gibi yanlış suskunluklarında hesabını vermek zorundayız, gönüllülük ve insani yardım konusunda ilk harekete geçen biz olmalıyız.” dedi.

Program sonunda Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Şener tüm panelistler adına Prof. Dr. Murat Elevli’ye çiçek verdi.

Genç Gönüllüler Öğrenci Topluluğu tarafından hazırlanan  “Gönüllülük ve İnsani Yardım” isimli panelin ardından Uluslararası Doktorlar Birliği Derneği üyeleri Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç’i makamında ziyaret ettiler.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim