1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Golani Tugay'ına En Ağır Darbe!
Golani Tugay'ına En Ağır Darbe!

Golani Tugay'ına En Ağır Darbe!

Siyonistler, Gazze Şeridi'nde Golani Tugaylarına bağlı 13 askerin bir günde öldürülmesinin şaşkınlığını yaşıyor.

A+A-

İsrail şu ana kadar 18 askerinin öldüğünü açıkladı. İzzettin Kassam Tugayları'na yakın kaynaklar ise bugün 10 İsrail askerinin daha öldürüldüğünü iddia etti. Golani tugayları, İsrail'de ordunun en sert askeri birliği olarak tanınıyor.

İsrail saldırılarında ise kanlı bilanço her dakika artıyor. Şu ana kadar 528 Filistinli hayatını kaybetti, 3200'den fazla yaralı var.

İsrail ordusu, pazar günü Gazze'deki Filistinli direniş  gruplarıyla girilen çatışmalarda 13 askerinin öldürüldüğünü açıkladı.

İsrail ordusunun Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, özel  birliklerden Golani Tugayı'nın, Gazze'de girdiği çatışmalarda 13 askerini  kaybettiği, yaralılar arasında komutanın da bulunduğu belirtildi.

Devlet radyosunun haberinde ise bu sayının, Batı Şeriave Gazze'de  Filistinlilerle girilen çatışmalar tarihinde kaydedilen en yüksek rakam olduğu,  65 askerin de yaralandığı ifade edildi.

Böylelikle, İsrail'in geçen perşembe başlattığı kara saldırısında ölen  askerlerinin sayısı 18'e yükseldi.

GOLANİ TUGAYI'NA AĞIR DARBE
 
İsrail'in en eski Günlük Gazetesi Haaretz'in internet sitesinde yer alan haberde, "Golani Tugayı" Komutanı Gassan Alian'ın de yaralandığı kaydedildi.

Gazze Şeridi'nde grubun 13 askerini öldürmesi; Golani tugaylarını şaşırttı.

İsrail'de 1948'te kurulan Golani Tugayı'nın "Arap -İsrail savaşlarında" öne çıkan birliklerden olduğu ifade ediliyor. Tugaydaki askerler kendilerini kanıtlamak için çok büyük riskler almakla tanınıyor.

Birlik, 1973 Arap-İsrail savaşında, Golan Tepeleri'ndeki Hermon dağını Suriyeli güçlerden geri almıştı.

İsrail ordusu, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adıyla askeri operasyon başlatmış, Perşembe akşamı da bölgeye karadan saldırıya geçmişti.

HAMAS'TAN FLAŞ İDDİA

Hamas'ın silahlı kanadı İzzettin Kassam Tugayları'ndan ise bugün çarpıcı bir iddia daha geldi. 10 İsrail askerinin öldürüldüğü iddia edildi. Bu iddia İsrail tarafından teyit edilmedi. 

ÖLÜ SAYISI ARTIYOR, CENAZELER ALINAMADI

İsrail'in 14 günlük saldırılarında en kanlı gün bugün. Saldırılarda ölenlerin sayısı 528 oldu. Ambulanslar, İsrail izin vermediği için bombardıman altındaki Şecaiyye'den cesetleri alamıyor.

Milliyet

HABERE YORUM KAT