1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gezicilerden, Koray Çalışkan’a Saldırı!
Gezicilerden, Koray Çalışkan’a Saldırı!

Gezicilerden, Koray Çalışkan’a Saldırı!

CHP Gençlik Kollarının düzenlediği foruma katılan Radikal Gazetesi köşe yazarı Koray Çalışkan, ‘Mustafa Kemal’in askeriyiz’ şeklinde sloganlar atılmasına tepki gösterdi.

A+A-

CHP Gençlik Kollarının düzenlediği foruma katılan Radikal Gazetesi köşe yazarı Koray Çalışkan, ‘Mustafa Kemal’in askeriyiz’ şeklinde sloganlar atılmasına tepki gösterdi. Cumhuriyet mitinglerine atıfta bulunan Çalışkan, “27 Mayıs’ta, Cumhuriyet mitinglerinde yaşadık. O askere göz süzmeler, hiçbir zaman halkın işine yaramadı. Neden onun bunun askerleriyiz diyoruz; militarizmin dilini kullanıyoruz? Ben kimsenin askeri değilim. Ben kimsenin askeri olmayacağım. İleri bir Türkiye’de yürüyen bir demokraside yaşamak istiyorum. Askerî vesayeti kendi dilimizden de atmalıyız.” dedi.

Bunun üzerine meydandaki bir grup, Çalışkan’ı protesto ederek ‘Mustafa Kemal’in askeriyiz’ sloganı atmaya başladı. Ardından İşçi Partisi’ne gençlik grubu Tüm Gençlik Birliği (TGB) üyelerinden bazıları Çalışkan’a saldırmak üzere konuşmanın yapıldığı platforma yürüdü. CHP Maltepe Gençlik Kolları üyeleri ise kürsüye yürümek isteyenleri engellemeye çalıştı. Bir anda meydanda yaklaşık yüz kişi birbirine girdi. Çalışkan, konuşmasını gelen tepkiler üzerine bitirmek zorunda kaldı.

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum