1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'Gezi'ci Medya Çarşı'yı Aklama Çabasında
Gezici Medya Çarşıyı Aklama Çabasında

'Gezi'ci Medya Çarşı'yı Aklama Çabasında

'Gezi'ci medya Beşiktaş-Galatasaray karşılaşmasında çıkan olaylardan sonra yaşananların sorumluluğunu hükümete yıkma ve Çarşı'yı aklama yarışına girdi.

A+A-

Beşiktaş-Galatasaray futbol maçında çıkan olayların planlı ve organize olduğu ihtimali ağırlık kazanırken 'Gezi'ci medyada gözünü kulağını gerçeklere kapamış durumda. Hiçbir somut bilgiye dayanmadan olayların sorumluluğunu hükümete yıkmak ve 'Gezi'de yaşanan vandallıklarda da payı olan Çarşı'yı aklamak için harekete geçtiler.

Maçın uzatma dakikalarında 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganı atarak sahaya giren grubu görmek istemeyenler hedef şaşırtarak taraftar grupluğundan giderek uzaklaşan ve Gezi olaylarından beri marjinal gruplarla hareket eden Çarşı'yı savunma yarışına girdiler.

'1453'ün arkasından AKP çıktı', 'Çarşı'ya komplo', 'Çarşı'ya operasyon isteyen kılıfını buldu', 'İktidar Çarşı'yı bitirmek için düğmeye bastı' gibi başlıklarla gerçekleri saptırma yolunu seçenler işin planlı, programlı olduğunu ve 'Gezi'yi stadlara taşıma amaçlı organizasyonları görmezden geldiler.

ÇARŞI GEZİ'DE NE YAPMIŞTI?

Çarşı Grubu Gezi olayları sırasında olayların örgütleyici unsurlarından biri olmuş, grup üyeleri olayların başlangıcında Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'ni basmaya kalkışmıştı. Vandallığa dönen Gezi olaylarında kitleleri tahrik eden grupların başında gelen Çarşı lig başlangıcından beri 'Gezi' olaylarını stadlara taşımak için çaba sarfediyordu.

STAR

HABERE YORUM KAT