1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gezi Parkı Eylemcilerinin Başörtüsü Avı
Gezi Parkı Eylemcilerinin Başörtüsü Avı

Gezi Parkı Eylemcilerinin Başörtüsü Avı

Türkiye'nin birkaç bölgesinde süren Gezi parkı eylemlerinde başörtüsü kadınların taciz edildiği öğrenildi.

A+A-

Geçtiğimiz hafta sonundan beri Türkiye'nin birkaç bölgesinde süren Gezi parkının yıkılmasına yönelik eylemlerde dindar ve özellikle başörtülü kadınların sözlü taciz ve müdahalelere maruz kaldığı öğrenildi. İzmir'de, İstanbul Kadıköy ve Samatya'da çeşitli grupların yakınlarından geçen başörtülü şahıslara hakaret ettiği ve önlerini kestiği gelen bilgiler arasında. Arabada başörtülü eşi var diye arabası devrilmeye çalışılan bile var.

ARAÇTA BAŞÖRTÜLÜ VAR DİYE

Edinilen bilgilere göre Maltepe Gülsuyu’nda bir aile, eylem yapan göstericilerin arasında kaldı. Şoförün eşi başörtülü olduğu için durdurulan araç devrilmek istendi. Bu vahşeti twitter’dan duyuran bir gazete yazarı, haberin doğru olduğunu kaydetti.

DERSANE ÖĞRENCİLERİNİ HOCALARI KURTARDI

Yine Kayseri’de Gezi Parkı olaylarıyla ilgili eylem düzenleyen bir grup, dershaneden çıkan başörtülü 2 öğrenciye fiili ve sözlü saldırıda bulundu.

Provokatörlerin başörtülü öğrencilere “Çekin gidin buradan. Sizin yüzünüzden bu hale geldik” şeklinde sataştıkları öğrenildi. Başörtülü öğrenciler, öğretmenlerinin araya girmesiyle gözü dönmüş güruhun elinden zor kurtuldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Kayseri İl Başkanı Sadık Atila, bahsi geçen eylemi birkaç STK’nın birlikte organize ettiğini, söz konusu provokasyonda kendi üyelerinin dahlinin olmadığını bildirdi.

VİCDANLARI YOK

Başörtülü annesi, kuzenleri ve 5 yaşındaki yeğeni saldırıya uğrayan bir vatandaş  ise ailesine yaşatılanlara şöyle tepki gösterdi: “Ankara'da başörtülüler diye annem, kuzenlerim ve 5 yaşındaki yeğenimi taciz eden, arabalarını yumruklayan yamyamlara nasıl empati yapacağım?”

HABERE YORUM KAT

7 Yorum