1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gezi Parkı Direnişçileri(!) ABD Basınına İlan Verdi
Gezi Parkı Direnişçileri(!) ABD Basınına İlan Verdi

Gezi Parkı Direnişçileri(!) ABD Basınına İlan Verdi

Gezi parkı eylemcileri New York Times ve Washington Post'a ilan verdi.

A+A-

Taksim Gezi Parkı direnişi(!) için toplanan bağışlarla New York Times ve Washington Post'a verildiği iddia edilen ilan ODATV’nin haberine göre gazetelerde çıktı.

"Türkiye'de Neler Oluyor" başlığı ile çıkan ilanda şunlar yazıyor:

“Milyonlarca Türk vatandaşı, İstanbul Gezi Parkı'nda barışçıl gösteriler düzenleyen eylemcilere aşırı şiddet uygulayan polisin tavırları karşısında çileden çıkmıştır. Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 yıllık Başbakanlık süresi boyunca kişisel hak ve özgürlüklerimizin kısıtlandığına şahit olduk. Çok sayıda gazeteci, sanatçı ve seçilmiş yetkili tutuklanmış, ifade özgürlüğü, kadın hakları ve hatta alkol satışlarında bile kısıntılara gidilmiştir.

Başbakan vatandaşlarının endişelerini dikkate almamış, Türk medyası da bu durum karşısında sessiz kalmayı tercih etmiştir. Tüm ülke çapında bu yaşananları cesurca protesto eden halk, Atatürk 'ün mirasını korumaktan gurur duymaktadır. Biz yağmacı ve marjinal gruplar değiliz. Bizler; öğrenci, öğretmen, işçi, anne ve babalarız. Biz, birçok farklı etnik kimlik, dini inanç ve ideolojiyi temsil ediyoruz. Türkiye'nin geleceği hakkında endişe ettiğimiz için de birlik içerisinde kalmayı istiyoruz. Polis şiddetinin durdurulmasını talep ediyoruz! Tarafsız ve özgür bir basın istiyoruz! Diyaloğa açık bir ortam talep ediyoruz, dikte edilen otokratik bir rejim değil!"

İşte o ilan:

bqfvj433.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum