"Gerekirse Abdullah Gül'ü Öldürürüz!"

04.05.2012 16:13
Gerekirse Abdullah Gülü Öldürürüz!
Ersönmez Yarbay, 367 krizi esnasında kendisine brifing verenlerin "Gerekirse Gül'ü öldürürüz" dediklerini aktardı.

367 skandalının yaşandığı günlerde cumhurbaşkanlığı için adaylığını koyan ilk isim olan Ersönmez Yarbay, o günlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

27 Nisan e-muhtırasına günler kala Meclis'te yaşadığı bir olaya dikkat çeken Yarbay, Aksiyon Dergisine verdiği mülakatta konuyla ilgili olarak şu çarpıcı açıklamada bulundu: "Bağımsız çalışan gazetecilerden biri Meclis'e gelip 'yemeğe gidelim' bahanesiyle beni Çankaya'da bir yere götürdü. Asker olduklarını söyleyen kişiler orada bana brifing verdi. 'Adaylıktan çekilme, Abdullah Gül cumhurbaşkanı olamayacak' şeklinde telkinde bulundular. Her türlü tedbirin alındığını, gerekirse öldüreceklerini bile söylediler."

Yarbay, son güne kadar adaylığını sürdürdü; ancak Gül'ün adaylığı kesinleştikten sonra çekildi. AK Parti'nin eski Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay, beş yıldır siyasetten uzak.

21 yıldır faaliyet gösteren Server Basın Yayın Vakfı'nda kültürel çalışmalar yapan Yarbay, din, edebiyat, ekonomi ve siyaset ağırlıklı konularla ilgili seminer düzenliyor.

Yarbay, siyaseti şimdilik düşünmüyor. Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili "Kendim yaptım, ceremesini de kendim çektim." diyor.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim