1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Gerçekten Bizler Kâğıttan Kaplanmışız!”
“Gerçekten Bizler Kâğıttan Kaplanmışız!”

“Gerçekten Bizler Kâğıttan Kaplanmışız!”

“Balyoz” davasında 163 sanık hakkında tutuklama kararı verilen duruşmadan ilginç detaylar ortaya çıktı. İşte emekli bir tuğgeneralin “kâğıttan kaplan” yorumu…

14 Şubat 2011 Pazartesi 12:21A+A-

Akşam gazetesinin haberine göre; tutuklama kararının ardından "Harbiye Marşı" ile bir süre direnen emekli ve muvazzaf askerlerin hastane dönüşü cezaevindeki koğuşlarına sevki sırasında ilginç bir diyalog yaşandığı öğrenildi.

Tutuklanan emekli Oramiral Özden Örnek, emekli orgeneraller Halil İbrahim Fırtına, Şükrü Sarıışık ile Korg. Engin Alan'ın koğuşlara sevki sırasında, sanıklar arasında olan emekli bir tuğgeneralin "kâğıttan kaplan" çıkışı koridorda yankılandı.

Emekli komutanlar koğuşlarına götürülürken en önde emekli Orgeneral İbrahim Fırtına ve emekli Oramiral Özden Örnek'in yürüdüğü bu sırada tutuklananlardan bir emekli tuğgeneralin önde yürüyenlere doğru "paşam" diye seslendiği öğrenildi.

Dönüp kendisine ne olduğunu sorar şekilde bakan Fırtına ve Örnek'e emekli tuğgeneralin, "Gerçekten bizler kâğıttan kaplanmışız!" diye bağırdığı kaydedildi.

Bu çıkış karşısında şaşıran Fırtına ve Örnek'in başlarını salladıktan sonra yürümeye devam ettikleri belirtildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un "Asker meğer kâğıttan kaplanmış" şeklindeki sözleri büyük tartışma yaratmıştı.

HABERE YORUM KAT