1. HABERLER

  2. HABER

  3. Generallerden Batum’a Destek!
Generallerden Batum’a Destek!

Generallerden Batum’a Destek!

Asım Yenihaber’in “Onbaşı bile olamayacakların general olduğu ülke” başlıklı yazısından dolayı organize bir şekilde dava açıp Vakit’i adeta linç etmek isteyen generaller, orduyu “kâğıttan kaplan”a benzeterek hakaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl

13 Şubat 2011 Pazar 00:31A+A-

BALYOZCU DOĞAN'DAN BATUM'A DESTEK

Balyoz Darbe Planı sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan, odatv'ye yaptığı açıklamada, orduyu "kağıttan kaplan"a benzeten CHP'li Batum'a destek verdi. Batum'un sözlerinin istismar edildiğini ileri süren Doğan, bazı çevrelerin CHP'ye ve Batum'a saldırdıklarını savundu. Batum'un eleştirilerinin, darbe yapmayan eski genelkurmay başkanlarına yönelik olduğunu ileri süren Doğan, söz konusu genelkurmay başkanlarının kâğıttan kaplan yakıştırmasını hak ettiklerini söyledi. TSK'nın yaralı bir kaplan olduğunu belirten Doğan, "Avcılar çok iyi bilirler ki; yaralı bir kaplan daha da kahredicidir" diyerek adeta tehdit etti.

ATILGAN PAŞA, "KAĞITTAN KAPLAN"A SESSİZ

Vakit'e ve Asım Yenihaber'e dava açan MHP Adana Milletvekili Emekli Tuğgeneral Kürşat Atılgan, Yeni Akit'in sorularına kaçamak cevaplar verdi. Atılgan, "Orduya hakaret eden CHP'li Batum, 'Sözlerimin arkasındayım' açıklaması yaptı. Bir general olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna "Kendisine sorun. Bana niye soruyorsunuz? Ben bu konudaki değerlendirmemi daha önce yaptım" dedi. "Sayın Batum'a dava açmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna ise Atılgan, "Bunu kendisine sorun. Ben bu konuda yorum yapmayacağım" diye konuştu.

GENERALLER SUS PUS

28 Şubat sürecinde hükümeti eleştiren açıklamalarıyla tanınan emekli Tümgeneral Osman Özbek ise CHP söz konusu olunca "Konuşmak istemiyorum" dedi. Televizyon televizyon dolaşıp hükümeti eleştiren Emekli Tuğgeneral Nejat Eslen ise "Bu konuda yorumda bulunmak istemiyorum. Benim alanım değil" diye konuştu.

BATUM: "SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM"

Orduyu "Kâğıttan Kaplan'a" benzeten CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum ise İzmir'de katıldığı bir programda, "Konuştuğum her sözcüğün arkasındayım. Hiç pişman değilim" diyerek hakarette ısrarlı olduğunu yineledi.

HASAN TOSUN / YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT