Generaller Adliyede Sorgulanıyor!

27.05.2011 16:18
Generaller Adliyede Sorgulanıyor!
Eskişehir’de ele geçirilen yeni Balyoz belgeleriyle ilgili soruşturma derinleşiyor. Balyoz Darbe Planı belgeleriyle ilgili soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan 9 askerden 7'si Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi.

İfadeye çağrılan 9 askerden en üst rütbeli olanı Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı, adliyeye gelmedi. Adliyeye gelen 7 subay ise sorgulanıyor.

Eskişehir'de emekli Albay Hakan Büyük'ün evinde ele geçirilen belgelerle ilgili soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı.

Savcı Hüseyin Ayar, 9 muvazzaf subaya ifadeye gelmeleri için gönderdiği tebligatla gözler, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne çevrildi.

Günboyunca basın mensupları, tebligat gönderilen Harp Akadameleri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı, Korgeneral Turgut Atman, Tümgeneraller Beyazıt Karataş, Nedim Güngör, Tuğgeneraller Mehmet Eldem, Erhan Pamuk, Tümamiral Sinan Ertuğrul, Kurmay Albay Mehmet Örgen ile bir muvazzaf subayı beklemeye başladı.

7 subay öğleden sonra Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi.

Ancak aralarında en üst rütbeli olanı, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı yoktu. Balanlı'nın sonraki günlerde ifadeye gideceği öğrenildi.

4 otomobille protokol kapısından adliye binasına giriş yapan askerler, savcılık katına alındı. Subayların sorgusu sürüyor.

Soruşturma kapsamında daha önce Eskişehir'deki evinde belgelerin bulunduğu emekli Albay Hakan Büyük'ün de aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklanmıştı.

TRT

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim