Genelkurmay’dan CHP'ye ‘Kâğıt Kaplan’ Cevabı

07.02.2011 12:30
Genelkurmay’dan CHPye ‘Kâğıt Kaplan’ Cevabı
TSK'dan yapılan açıklamada, CHP'li Suheyl Batum'un “kâğıt kaplan” nitelemesine gösterildi ve TSK'nın günlük siyasetin içine çekilmek istendiği belirtildi.

"Üzerimizden Siyaset Yapmayın!"

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Günlük siyasetin içine çekilmek istenmemiz üzücü. Siyasiler asker üzerinden siyaset yapmamalı." denildi ve "Her vesileyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin siyaset dışında kalması gerektiğini savunan siyasilerin, Türk Silahlı Kuvvetlerini günlük siyasi tartışmaların içerisine çekme gayretleri üzüntüyle izlenmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Genelkurmay açıklamasında şöyle denildi:

"6 Şubat 2011 tarihli bazı basın yayın organlarında, iki büyük siyasi partiye mensup ve yönetici konumundaki bir kısım siyasilerin Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında bazı değerlendirmeleri yer almıştır. Her vesileyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin siyaset dışında kalması gerektiğini savunan bu siyasilerin, Türk Silahlı Kuvvetlerini günlük siyasi tartışmaların içerisine çekme gayretleri üzüntüyle izlenmektedir. Çevremizde sonu belli olmayan istikrarsızlıkların yoğunlaştığı bir dönemde, sadece güvenlik alanındaki görevlerini en iyi şekilde yerine getirme gayreti içinde olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin siyasi tartışmalara konu edilmesi, ne ülkemize ne de herhangi bir siyasi görüşe fayda sağlayacaktır. Kendi görüşleri doğrultusunda kamuoyu oluşturmak isteyen siyasilerin, Türk Silahlı Kuvvetleriyle ilgili söylemlerinde daha özenli olmaları ve asker üzerinden siyaset yapmamaları beklenmektedir."

Süheyl Batum: "Türk askeri kağıttan kaplanmış"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Zonguldak Şubesini ziyareti sırasında TSK'yı kağıttan kaplan olarak nitelemişti. Batum, ciddi bir mücadelenin içerisinde olduklarını, herkesin birbirine destek vermesi gerektiği belirterek, "Koca bir askeri yıktılar, meğer kağıttan kaplanmış, biz bunu asker zannedermişiz, meğer ABD içini oymuş. O koca ağacı hop diye yıktılar. Ancak CHP'yi yıkamadılar" diye konuşmuştu.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim