Genelkurmay: İrtica Brifingi Bizde de Yok!

21.11.2013 16:38
Genelkurmay: İrtica Brifingi Bizde de Yok!
28 Şubat davasına bir yazı gönderen Genelkurmay Başkanlığı, "İrtica’ konulu brifing bizde de yok" açıklamasında bulundu.

28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın görülmesine Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sanık savunmalarının alınmasıyla devam ediliyor. Mahkemenin Genelkurmay’dan istediği Fevzi Türkeri’nin Milli Güvenlik Kurulu’nda (MGK) yaptığı sunum ile ilgili yazı geldi.

Genelkurmay, Türkeri’nin MGK’da yapmış olduğu sunumla ilgili ellerinde herhangi bir belge olmadığını ve bütün belgeleri gönderdiklerini bildirdi. Daha önce MGK’da, Türkeri’nin yapmış olduğu sunumun kendilerinde de olmadığını bildirmişti. Genelkurmay ayrıca yine Türkeri tarafından 24 Ocak 1997’de Gölcük’te komutanlara yapılan sunumla ilgili de ellerinde bir belge olmadığını ve bütün belgeleri gönderdiklerini de bildirdi.

Dünkü duruşmada dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Hikmet Köksal ve dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı dönemin Orgeneral Ahmet Çörekçi’nin savunmaları alınmıştı. Tutuklu sanıkların hazır bulunduğu duruşmaya davanın bir numaralı sanığı dönemim Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı yine katılmıyor.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim