Genelkurmay Güzergahı Beğenmemiş

29.12.2010 00:49
Genelkurmay Güzergahı Beğenmemiş
Atatürk'ün Ankara'ya gelişini kutlamak amacıyla yapılan 'Garnizon Koşusu' ile ilgili tartışmalara Ankara Valiliği son noktayı koydu.

Valilik, Garnizon yürüyüşünün Anıtkabir içi ve çevresinde uygulanması gerektiğinin ilgililerine önceden bildirildiğini açıkladı: "Anıtkabir'de ve mücavirinde gerçekleştirilecek Garnizon Koşusu için de hiçbir makamdan veya programdan izin alınmasına gerek bulunmamaktadır."

Tartışmaların başlamasına neden olan Genelkurmay'ın internet sitesindeki bilgi notunda 'Garnizon Koşusu'nun güzergâh tahsis edilmemesi nedeniyle yapılamadığını' belirtilmişti. Valiliğin yaptığı açıklamayla söz kosunu bilgi notunun eksik olduğu ortaya çıktı. Çünkü Ankara Valiliği'nin açıklamasından koşu için güzergâh gösterdiği anlaşılıyor: "Seymenlerin Ankara'nın simgesi olan Ulus Meydanı ve Vilayet alanında, Garnizon Yürüyüşü'nün Anıtkabir içi ve mücavirinde, uluslararası takvime bağlanan Atatürk Koşusu'nun da güzergâhlarının yeniden gözden geçirilerek uygulanması gerektiği hususu ilgililerine bizzat ve önceden bildirilmiştir. Kaldı ki Anıtkabir'de ve mücavirinde gerçekleştirilecek Garnizon Koşusu için de hiçbir makamdan veya programdan izin alınmasına gerek bulunmamaktadır."

Sedat Güneç / Zaman

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim